Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

KULTURA

Marcin Wieczorek. Recital fortepianowy w Łaźni

poniedziałek, 06 grudnia 2021 12:45 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

Klub Łaźnia zaprasza w piątek, 10 grudnia na koncert pt: Marcin Wieczorek. Recital fortepianowy „Chopin i nie tylko”. Koncert odbędzie się w Klubie Łaźnia przy ul. Żeromskiego . Początek o godz. 18.  Wstęp płatny 20 złotych.

Koncert radomianina, uczestnika 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W programie między innymi również utwory Karola Szymanowskiego i etiudy jazzowe Nikołaja Kapustina.

Pianista młodego pokolenia, znany z oryginalnych i ekspresyjnych interpretacji. Wielokrotnie zapraszany na liczne festiwale na całym świecie. Występował między innymi na Festiwalu Chopinowskim w Genewie w 2013 i 2015 roku, Festiwalu Deia na Majorce w 2019 roku, Festiwalu Pianistycznym w Karlovac w Chorwacji w 2014 roku, Festiwalu Bolzano- Bozen w 2016 roku czy Festiwalu „Miasto i architektura” w Toruniu 2019. W 2019 roku został zaproszony na prestiżowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju. Występował w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Węgrzech, Chorwacji i Polsce w salach takich jak: NOSPR, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Auer Hall w Indiana University w Bloomington czy Ganz Hall w Roosevelt University w Chicago. Nagrywał dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Jest laureatem wielu stypendiów artystycznych w tym Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Prezydenta Miasta Radomia.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują oświadczenia o stanie zdrowia, maseczki, dezynfekcja.