Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Kino

Kameralne Lato: Rusza Konkurs Główny

czwartek, 08 lipca 2021 11:17 / Autor: Michał Kaczor
fot. Kadr z filmu "Niewolnik"/KameralneLato
Michał Kaczor

Rozpoczynają się projekcje w ramach Konkursu Głównego Kameralnego Lata. W czwartek i piątek widzowie zobaczą 21 filmów.

Konkurs Główny Kameralnego Lata będzie podzielony na 4 bloki. Pierwszy rozpocznie się w czwartek o godzinie 17:00. Widzowie zobaczą wtedy 5 produkcji - "Niewolnik", "Mikrokosmosy", "Chodźmy w noc", "Pewnego razu w Izraelu" i "Nad Wisłą". W drugim (czwartek, godzina 20:00) - "Coffin", "Raisa", "Transmisja", "Psie Pole", "Uległość" i "Przestrach". W trzecim (piątek, godzina 17:00) - "Mother dear", "Dalej jest dzień", "Dad you've never had", "Miłość w czasach gospodarki opartej na węglu", "Mój syn zamyka się w łazience". W czwartym (piątek, godzina 20:00) - "Po pierwsze", "Pokój", "Cykl", "Czy potwory jedzą kiwi?" i "Ostatnie dni lata".

Opisy filmów znajdziecie TUTAJ.

- W tym roku zgłoszono do nas niespełna 200 filmów. Podczas Konkursu Głównego będziecie państwo mogli obejrzeć nie tylko dokumenty, ale także animacje i fabuły przygotowane przez studentów i absolwentów studiów filmowych z całej Polski - mówi Karolina Adamczyk, dyrektor festiwalu.

Filmy będzie oceniało jury w 6-osobowym składzie.

- Przewodniczącą jury będzie prof. Maria Zmarz-Koczanowicz, wybitna dokumentalistka, drugą osobą będzie producentka filmowa Natalia Grzegorzek. Bardzo zależy nam, żeby co roku w jury zasiadał przedstawiciel młodej generacji producentów filmowych, bo to łowcy talentów. Trzecia osoba to niezmiennie Anna Mucha. Kolejną osobą będzie montażysta filmowy Marcin Kot-Bastkowski, piątą osobą będzie popularny, niezwykle doświadczony aktor filmowy i reżyser Jerzy Bończak, a cały skład domyka nasz ekspert w zakresie profilaktyki społecznej Marek Świszcz - wymienia Maciej Dominiak, dyrektor Stowarzyszenia FILMFORUM i producent Kameralnego Lata.

Wszystkie projekcje odbędą się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia". Wstęp wolny.