Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Maria Anna od Pana Jezusa z Paredes, dziewica
Dziś jest: Sobota, 28 maja 2022

KULTURA

Ruszył nabór na warsztaty filmowe KAMERALNEGO LATA

środa, 26 maj 2021 19:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/dcondrey
Elżbieta Warchoł

Organizatorzy 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu zapraszają młodzież z całej Polski do udziału w dwóch bezpłatnych programach edukacji filmowej: Międzynarodowych Warsztatach Filmowych #FOLLOW ME oraz Mazowieckich Warsztatach Filmowych ABC PRACY Z KAMERĄ. Nabór potrwa do 14 czerwca 2021 roku.

Istotnym elementem festiwalu KAMERALNE LATO jest działalność edukacyjna, umożliwiająca młodym ludziom bezpośredni kontakt z branżą filmową oraz zapoznanie się ze specyfiką pracy na planie. Po raz kolejny KAMERALNE LATO przygotuje dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o zróżnicowanym poziomie wiedzy i kompetencji. W związku z obowiązującym w roku 2021 na terytorium Polski stanem epidemii zajęcia będą prowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego. MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY FILMOWE #FOLLOW ME: Termin: 4-11 lipca 2021 r. | Miejsce: Radom | Wiek uczestników: 18-30 latTermin zgłoszeń: 14 czerwca 2021 r.Warsztaty przeznaczone są dla młodych ludzi zainteresowanych pozyskaniem konkretnych kompetencji i doświadczeń w branży filmowej. Specjaliści z poszczególnych dziedzin przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu - od pracy nad rozwojem pomysłu do finalnej premiery gotowego filmu. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zrealizują filmowe reklamy społeczne. Z uwagi na obecność gości z Francji, Włoch i Niemiec, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy przez cały pobyt zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie.Partnerem, wspierającym warsztaty i zapewniającym dostęp do nowoczesnego sprzętu i technologii filmowych, jest firma CANON.Szczegóły dotyczące Międzynarodowych Warsztatów Filmowych #FOLLOW ME znajdują się w regulaminie. Aby zakwalifikować się na warsztaty należy wypełnić elektroniczny FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

MAZOWIECKIE WARSZTATY FILMOWE ABC PRACY Z KAMERĄ: Termin: 5-10 lipca 2021 r. | Miejsce: Radom | Wiek uczestników: 18-22 lataTermin zgłoszeń: 14 czerwca 2021 r.Warsztaty przeznaczone są dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie filmowym. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym – charakter pracy osób pracujących zarówno przed, jak i za kamerą. Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym.Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają uczestnikom zakwaterowania ani wyżywienia. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim.Szczegóły dotyczące warsztatów ABC PRACY Z KAMERĄ znajdują się w regulaminie. Aby zakwalifikować się na warsztaty należy wypełnić elektroniczny FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

 
 14. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w dniach 6 – 10 lipca 2021 r.