Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

KULTURA

Będzie się działo w Wolanowie!

środa, 02 września 2020 10:27 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com GCKiB
Weronika Chochoł

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie zaprasza do udziału w zaplanowanych na wrzesień wydarzeniach. To kontynuacja "Letniej Sceny Wolanowa", choć pojawiają się także nowości.

Pierwsze wydarzenie w ramach "Letniej Sceny Wolanowa" odbędzie się już w najbliższą sobotę, 5 września. Organizatorzy zapraszają na Kino Letnie pod Gwiazdami. Na kinomanów czekał będzie film "Narodziny Gwiazdy", a na ekranie Lady Gaga i Bradley Cooper w rolach głównych. Spotkanie na placu szkolnym przy ul. Kolejowej. Start ok. godz. 19.15 - po zmroku.

Dzień później, w niedzielę 6 września o godz. 16.30 na placu szkolnym odbędzie się Narodowe Czytanie "Balladyny" oraz koncert zespołu "Chłopcy kontra Basia". Zespół był finalistą programu "Must be the music" oraz otrzymał nominację do nagrody "Fryderyki". Ich muzyka jest połączeniem jazzu, poezji śpiewanej oraz folku.

Z kolei w sobotę 19 września coś dla siebie odnajdą miłośnicy fotografii. W korytarzu Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie odbędzie się wernisaż wystawy "My Way" Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje fotografie zaprezentuje 19 artystów fotografików, których zadaniem było przedstawienie swojego spojrzenia na temat "Moja Droga".Wystawa odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Nieprzypadkowo będzie ją można obejrzeć w korytarzu GOK-u - w planach jest utworzenie Korytarza Sztuki. - Korytarz Sztuki jest miejscem, gdzie będziemy prezentować różne rodzaje sztuki, tworzone przez różnych artystów. Zostało tak zaplanowane by w sposób dyskretny i nienachalny proponować obcowanie ze sztuką - wyjaśnia Adam Miernik - dyrektor GCKiB.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, obowiązuje natomiast reżim sanitarny (maseczki, dezynfekcja rąk).