Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

Muzea

Wyjątkowa Noc Muzeów

sobota, 16 maj 2020 20:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu
Michał Kaczor

Tej nocy miała odbyć się – jak co roku – Noc Muzeów. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, bezpośrednie zwiedzanie było niemożliwe. Muzea jednak postawiły na prezentowanie ekspozycji online!

Zwiedzanie online zaproponowało m.in. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Placówka zaprezentowała trzy ekspozycje. O 18:00 internauci mogli zapoznać się z wystawą „Instrumenty... – zobaczyć i usłyszeć tradycję”.

Usłyszeliśmy o historii instrumentów ludowych i ich wykorzystaniu.

O 19:00 wirtualni zwiedzający zapoznali się z ekspozycją „Sobiescy – zachowane w dźwiękach”, poświęconej działalności i życiu małżeństwa Jadwigi i Mariana Sobieskich, którzy mieli fundamentalne znaczenie dla polskiej etnomuzykologii. Następnie muzeum zaprezentowało wystawę „Magia Instrumentów. Osobliwości »inwencja trzygłosowa«”.

Wirtualne zwiedzanie zorganizowało także Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Za pośrednictwem YouTube mogliśmy zobaczyć ekspozycję „Kto Ty jesteś? Bocian biały. Święty i przeklęty”.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprosiło do filmowego zwiedzania parku i pałacu. Materiały można obejrzeć TUTAJ (PAŁAC) i TUTAJ (OGRÓD).

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu co prawda nie przygotowało zwiedzania online, ale na stronie internetowej pojawił się szereg materiałów interaktywnych.

Zapraszamy do nas: