Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. Stanisław Piekielnik dyrektorem Radia Plus Radom

środa, 22 czerwca 2022 13:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ks. Stanisław Piekielnik został dyrektorem Radia Plus Radom. Zastąpił na tym stanowisku wieloletniego dyrektora stacji ks. Jacka Wieczorka, który został minowany proboszczem parafii św. Mikołaja w Końskich. Zmiany zostały ogłoszone 22 czerwca przez biskupa Marka Solarczyka w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Ks. Stanisław Piekielnik podziękował biskupowi Markowi Solarczykowi za okazane zaufanie. - Dziękuję za powierzenie mi tej szczególnej misji, jaką będzie kierowanie Radiem Plus Radom. Przez ostatnie lata współpracowałem z diecezjalnymi mediami. To był czas uczenia się mediów. Dlatego z nadzieją wchodzę do diecezjalnej rozgłośni. Mam nadzieję, że sprostam tym wyzwaniom. Z nadzieją i radością patrzę na zespół Radia Plus Radom. Będę chciał kontynuować dzieło, które przez lata prowadził ks. Jacek Wieczorek – powiedział ks. Stanisław Piekielnik.

Ks. Stanisław Piekielnik (48 lat) pochodzi z parafii św. Mikołaja w Żarnowie. Urodził się w Opocznie. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, a święcenia w stopniu prezbitera przyjął 17 czerwca 2000 r. w katedrze radomskiej pw. Opieki NMP z rąk śp. bp. Jana Chrapka. Duszpasterzował w parafiach: św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu (2000-2003), św. Pawła Apostoła w Brugherio (Archidiec. Mediolańska; Włochy; 2005-2006) i Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu (2008-2010).

W latach 2003-2008 odbył studia specjalistyczne z katechetyki na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jest doktorem nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej. Od 2009 roku jest wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu; od tego też roku związany najpierw z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a następnie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II.

Od 2012 jest wizytatorem nauki religii katolickiej w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezji Radomskiej. W roku szkolnym 2021/22 katechizował w IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddz. Dwujęzycznymi im. T. Chałubińskiego w Radomiu.

12 lat współpracuje z mediami diecezjalnymi: Radiem Plus Radom (którego w latach 2010-2012 był wicedyrektorem), „Gościem Niedzielnym”, a jako redaktor naczelny prowadzi Portal Diecezji Radomskiej (www.diecezja.radom.pl). Wielokrotnie brał udział w szkoleniach dla rzeczników prasowych instytucji kościelnych.