Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Wydarzenia

W Opocznie odbyło się majówkowe spotkanie KSM

wtorek, 03 maj 2022 15:01 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Był czas na modlitwę, ale też wspólną zabawę i integrację. W Opocznie odbyła się majówka KSM.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy KSM działającego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Otworzyło je nabożeństwo majowe odprawione w miejscowym kościele. Po nim młodzi ludzie wzięli udział we mszy świętej, a po niej wysłuchali konferencji ks. Łukasza Szymańskiego z parafii w Wysokiej. Mówił on m.in. o radości płynącej z bliskiego przebywania z Panem Jezusem oraz z bycia w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. – I niech ta radość nie będzie widoczna tylko tutaj dziś, ale również niech będzie widoczna w twojej codzienności. I niech twoja radość pomaga również innym stawać się radosnymi chrześcijanami – mówił do młodych ludzi.

Ks. Łukasz pobłogosławił uczestników spotkania relikwiami bł. Karoliny Kózkównej, patronki KSM. Jak wyjaśnia Cezary Wanko, prezes KSM Diecezji Radomskiej, wielkanocne spotkanie KSM jest doskonałą okazją do integracji młodych ludzi, którzy do Opoczna przyjechali z różnych miejsc diecezji.
W spotkaniu w Opocznie wzięło udział około 100 młodych osób, które podkreślały, że takie inicjatywy pozwalają im pogłębić swoją wiarę, ale także lepiej się poznać.
W drugiej części spotkania KSM w Opocznie nie zabrakło grilla oraz dyskoteki.