Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Spotkanie wigilijne w Caritas Diecezji Radomskiej

czwartek, 23 grudnia 2021 13:58 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Ubodzy, bezdomni i samotni wzięli udział w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym w jadłodajni Caritas Diecezji Radomskiej przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Opłatkiem z potrzebującymi przełamał się dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Damian Drabikowski.

Były życzenia i wspólne śpiewanie kolęd, a potem wszyscy przełamali się opłatkiem. I choć, ze względu na pandemię i w tym roku potrzebujący nie mogli zasiąść do wigilijnego stołu, to w jadłodajni przygotowano tradycyjne potrawy.

- Bliskość, życzliwość i pamięć o potrzebujących, to istota tego dnia – mówi ks. Damian Drabikowski. - Jesteśmy rodziną, która korzysta ze wsparcia ludzi dobrej woli. Niech ten biały opłatek przyczyni się do dobrego przeżycia świąt, odnalezienia drogi do Jezusa Chrystusa. Odnajdźmy radość, która płynie ze żłóbka: - dodaje dyrektor:

Bezdomni, samotni i chorzy, dzięki radomskiej Caritas i w tym roku mogli poczuć świąteczną atmosferę, bo tego wyjątkowego dnia, nikt nie powinien czuć się odrzucony. - Jak co roku w jadłodajni przygotowano tradycyjne potrawy. – Nie zabrakło śledzi i zupy grzybowej:

Dla wielu podopiecznych Caritas, to najważniejszy moment w roku. Są wdzięczni, że ktoś się o nich troszczy i dba o to, by mogli godnie przeżyć święta. Sami sobie najczęściej życzyli zdrowia i lepszego jutra.

Codziennie z pomocy radomskiej Caritas korzysta kilkaset osób.