Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Tragiczna śmierć diakona Karola Dobrasiewicza. Pogrzeb w sobotę

wtorek, 07 grudnia 2021 08:55 / Autor: Radosław Mizera
foto: ks. Stanisław Piekielnik
Radosław Mizera

W wypadku samochodowym zginął 31-letni Karol Dobrasiewicz, diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W ostatnim czasie odbywał praktyki duszpasterskie w ośrodku „Promień” w Mariówce.

Zanim wstąpił do seminarium był wolontariuszem w Centrum Młodzieży Arka w Radomiu. Następnie ukończył studia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. W 2019 roku przyjął święcenia diakonatu, których w radomskiej katedrze udzielił biskup Piotr Turzyński. W czasie formacji w seminarium duchownym współorganizował Szkołę Lektora dla ministrantów. Pomagał również w organizacji rekolekcji powołaniowych w seminarium duchownym w Radomiu. Pochodził z parafii św. Jana Chrzciciela w Radomiu.

Karol Dobrasiewicz zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło wieczorem, 6 grudnia na drodze krajowej 42 w Parszowie koło Wąchocka.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą  świętą żałobną sprawowaną w kościele św. Wacława w Radomiu, w piątek, 10 grudnia, o godz. 18.00. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu, w sobotę, 11 grudnia, o godz. 12.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.

.