Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Dzień Papieski 2019 - będzie się działo!

Diecezja Radomska.

Dzień Papieski 2019 - będzie się działo!

10 październik 2019 / Tekst

W niedzielę, 13 października w całej Polsce obchodzony będzie XIX Dzień Papieski. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!". Publikujemy listę wydarzeń w diecezji radomskiej zaplanowanych na ten dzień.

Dzień Papieski 2019 - będzie się działo!
fot. Marcin Prejs/Radio Plus Radom

Poszczególne parafie i grupy podejmują różnorakie działania, by wspólnie uczcić Dzień Papieski, wspominać św. Jana Pawła II i kultywować jego dzieło. W wielu parafiach prowadzona będzie zbiórka, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Dzięki niej uzdolniona młodzież z ubogich rodzin może rozwijać swoje talenty i umiejętności. - W imieniu tych, którzy korzystają z programu już teraz serdecznie dziękuję - mówi ks. Dariusz Kowalczyk - prezes Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" i dodaje: - Czasem jeden dobrze wykształcony i mądry człowiek może zmienić bieg całych społeczności:

Tradycyjnie zbiórki prowadzą uczniowie i stypendyści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 w Radomiu. - Podopieczni fundacji pracują w każdym zawodzie, jaki możemy sobie wymyślić, robią to dobrze. Mają bardzo dobry fundament - budują na Janie Pawle II - mówi Ewa Mężyk - nauczycielka w PSP 32, opiekunka stypendystów:

Zbiórka jest inicjatywą ogólnopolską, ale również poszczególne parafie z diecezji radomskiej podejmują działania w związku z Dniem Papieskim.

W parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 dziękczynna procesja różańcowa ze świecami wokół kościoła. Również w niedzielę w Oratorium św. Filipa Neri, (ul. Grzybowska 22) o godz. 16.00 obejrzeć będzie można spektakl według dramatu Kazimierza Brauna „Powrót Norwida” w wykonaniu Teatru Nie Teraz z Tarnowa.

W radomskiej katedrze Dzień Papieski połączony będzie z zakończeniem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św., a po niej odbędzie się koncert ku czci św. Jana Pawła II pt. „TOTUS TUUS SUM MARIA” w wykonaniu artystów pod dyrekcją Huberta Kowalskiego.

XIX Dzień Papieski obchodzony będzie również w parafii Matki Odkupiciela w Radomiu. W niedzielę o godz. 20.00 odbędzie się misterium dedykowane św. Janowi Pawłowi II.

W parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach w niedzielę Różaniec odmówimy zostanie w formie Nabożeństwa Fatimskiego, które rozpocznie się o godz. 17.00. Na zakończenie uczestnicy pójdą w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Bogaty program uroczystości w ramach XIX Dnia Papieskiego w Szydłowcu. W sobotę, 12 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się uroczysta gala "Skrzydła 2019". To lokalne wyróżnienie przyznawane przez Fundację STREFA JP2 Osobom i Instytucjom szczególnie zaangażowanym w niesienie pomocy innym, a przy tym szerzeniu nauczania św. Jana Pawła II. W niedzielę, 13 października na placu kościelnym szydłowieckiej fary św. Zygmunta sprzedawane będą papieskie kremówki, a dochód przeznaczony będzie na wsparcie stypendystów. O godz. 17.15 odbędzie się Misterium Różańcowe - "To jest moja Matka". Natomiast w poniedziałek, 14 października w przedszkolu "Strefa Karolka" odbędzie się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Dzień Patrona. W czasie uroczystości zostanie również odsłonięta tablica z wmurowanym w Nasz Dom kamieniem węgielnym pochodzącym z Domu Karola Wojtyły w Wadowicach. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Przemysław Duda - prezes Strefy JP2:

W Opocznie również nie zabraknie kremówek. W tym roku na opocznian czekać będzie prawie 8 tysięcy ciastek. Zaprasza ks. Leszek Sokół - proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Opocznie: 

16 października - w kolejną rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża Fundacja Młodzi Radom po raz kolejny zaprasza go wspólnego odegrania "Barki na sto gitar". Wydarzenie w środę, 16 października o godz. 21.37 na Placu Jagiellońskim w Radomiu. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcą złożyć gitarowy hołd Janowi Pawłowi II.

 20 października w parafii św. Rafała w Radomiu odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Janie Pawle II.

23 października osoby niepełnosprawne dla Ojca Świętego pokonają swoje słabości. W Radomiu odbędzie się "II Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II - osób niepełnosprawnych". więcej o wydarzeniu piszemy tutaj.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY