Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /ŚDM 2016

W diecezji radomskiej podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży posługiwało blisko pół tysiąca wolontariuszy. Za trud i zaangażowanie w sobotę usłyszeli kolejny raz „dziękuję”.

- Jesteśmy w stanie dokonywać wielkich rzeczy, pokazały to Światowe Dni Młodzieży - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik. Wieczorem, 7 października w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu odbyło się spotkanie, podczas którego wyrażono wdzięczność za zaangażowanie w organizację Dni w Diecezjach poprzedzające Światowe Dni Młodzieży. Uczestniczyli w nim m. in. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, a także zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich. 

W trakcie uroczystości wręczono dyplomy i podziękowania m.in. dla Ilony Jaroszek, dyrektorki Muzeum Wsi Radomskiej, Artura Standowicza, wicewojewody mazowieckiego oraz komendanta wojewódzkiego policji insp. Tomasza Michułki.

Biskup Radomski Henryk Tomasik podziękował władzom miasta, a także służbom dbającym o bezpieczeństwo za zaangażowanie i pracę na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

Podziękowanie za udział w przygotowaniu i przeżywaniu Światowego Dnia Młodzieży wyraził biskup radomski Henryk Tomasik w specjalnym liście do wiernych, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach diecezji radomskiej. - Spełniło się to, o czym mówił Św. Jan Paweł II, że "rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się jeszcze raz żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata" - napisał w liście krajowy duszpasterz młodzieży. Dodał, że spotkanie z papieżem Franciszkiem było "wspaniałym wyznaniem wiary i przyjęciem postawy czuwania".

Od radości po ciszę

04 sierpień 2016

Światowe Dni Młodzieży pokazały, że jest potencjał w naszej młodzieży. Takiego zdania jest biskup radomski Henryk Tomasik. - Obok entuzjazmu wiary, w tych dniach doświadczaliśmy też ciszy i modlitwy - powiedział krajowy duszpasterz młodzieży. 

Polacy z Litwy dziękują

03 sierpień 2016
Zakończył się pobyt w powiecie radomskim 20 osobowej grupy Polaków z Dziewieniszek w Rejonie Solecznickim na Litwie. Dziewczęta i chłopcy do diecezji radomskiej przyjechali na zaproszenie starosty Mirosława Ślifirczyka.

Kontakty ze Światowych Dni Mlodzieży przetrwają. Taką opinię wyraził biskup ormiański Mikaël Mouradian, który przebywał z radomską młodzieżą w Pobiedniku Wielkim.

Tchną ducha wiary

01 sierpień 2016
Liczę, że młodzi Ukraińcy przeniosą ducha wiary do swoich środowisk - powiedział Marian Buczek, biskup-senior diecezji charkowsko-zaporoskiej, który uczestniczył w zakończonych w niedzielę Światowych Dniach Młodzieży. W Krakowie przebywało ok. 6 tys. młodych, tak obrządku greckokatolickiego, jak i rzymskokatolickiego. Była to dość duża liczba, zważywszy na trudną sytuację ekonomiczną wielu rodzin w tym kraju.
Fotel, na którym siedział papież Franciszek, trafił do radomskiego kościoła na Kapturze. Został on zamówiony przez Rycerzy Kolumba, którzy w krakowskiej Tauron Arenie zorganizowali największe centrum spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży.
Dwa pociągi Kolei Mazowieckich przywiozły do Radomia pielgrzymów z diecezji radomskiej, którzy brali udział w Światowych Dniach Młodzieży. - To były piękne przeżycia, które pozostaną w naszych sercach do końca życia - mówili zmęczeni, ale szczęśliwi pielgrzymi na dworcu kolejowym w Radomiu. Razem z nim przyjechali duszpasterze m.in. ks. Marek Adamczyk, ks. Andrzej Jędrzejewski i ks. Damian Fołtyn.
Gospodarzem kolejnych Światowych Dni Młodzieży będzie Panama - ogłosił podczas Mszy Świętej Posłania papież Franciszek.
Ponad półtora miliona wiernych wzięło udział w czuwaniu modlitewnym z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae w Brzegach. Młodzi modlili się przez całą noc, by w niedzielę wspólnie uczesniczyć we Mszy Świętej Posłania.
Niektórzy już dotarli na Campus Misericordiae, inni mają przed sobą jeszcze kilka kilometrów. Jedno jest pewne - młodzi są coraz bliżej modlitewnego czuwania z Ojcem Świętym.
- Pan dzisiaj chce, żebyśmy jeszcze głębiej doświadczyli jego miłosierdzia, abyśmy nigdy nie oddalili się od Jezusa, nawet wtedy, kiedy myślimy, kiedy nam się wydaje, że ze względu na nasze grzechy jesteśmy najgorsi - mówił papież Franciszek do wiernych zebranych przed Bazyliką Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Ponad 800 tysięcy osób zgromadziła na krakowskich Błoniach Droga Krzyżowa z Ojcem Świętym. Każdej ze stacji przypisany był uczynek miłosierdzia, a rozważania dotyczyły spraw aktualnych i codziennych - bliskich nie tylko młodym.
Strona 1 z 14

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY