Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Audycje Radiowe

Agnieszka Pasek: 2,7 tys. w ramach nadzwyczajnej pomocy dla producentów jabłek

poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 2,7 tys. wniosków złożyli rolnicy w powiecie radomskim w ramach nadzwyczajnej pomocy dla producentów jabłek. Poinformowała o tym Agnieszka Pasek, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu. Pomoc może być przyznana maksymalnie do 200 tys. ton jabłek.

Przypominamy, że ostateczny termin na składanie wniosków o udzielenie takiej pomocy upływa 30 czerwca 2022 r. ARiMR zachęca do zintensyfikowania realizacji planowanych dostaw jabłek do zakładów przetwórczych oraz składania wniosków w oddziałach regionalnych Agencji właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta jabłek czy organizacji producentów.

Z dofinansowania mogą skorzystać organizacje producentów z przyznanym statusem uznania oraz indywidualni producenci owoców i warzyw, niebędący członkami organizacji producentów. Zatem, indywidualnie wnioskować o przyznanie pomocy mogą wyłącznie producenci rolni niezrzeszeni w organizacji producentów owoców i warzyw. W przypadku gdy dany producent jabłek jest członkiem organizacji producentów, wnioskować o pomoc może tylko i wyłącznie przez uznaną organizację producentów owoców i warzyw.

Agnieszką Pasek, kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu, rozmawiał Radosław Mizera: