Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

Audycje Radiowe

Z bliska oglądaliśmy inwestycje w Starej Błotnicy

czwartek, 02 grudnia 2021 14:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W gminie Stara Błotnica prowadzone są prace przy budowie fontanny i tężni solankowej, jak również trwa rozbudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej wraz z zagospodarowaniem terenu. Zakończono też termomodernizacje kilka szkół w gminie.

Przed Urzędem Gminy trwają prace ziemne. Wiosną przyszłego roku na placu stanie fontanna oraz tężnia solankowa. Teren zostanie wyłożony kostką brukową oraz obsadzony krzewami i kwiatami. Nie zabraknie ławek z wbudowanym oświetleniem, latarni hybrydowych czy miejsc parkingowych. Na placu stanie też tablica informacyjna z mapą gminy Stara Błotnica i podświetlany napis "Stara Błotnica".

Trwa również rozbudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej wraz z zagospodarowaniem terenu. Na parterze nowego skrzydła powstaną między innymi gabinety do hydroterapii z wanną do hydromasażu, będzie gabinet ciepłoterapii czy kinezoterapii, poczekalnia, szatnie dla pacjentów, łazienki i rejestracja.

Na drugiej kondygnacji będą kolejne pomieszczenia do rehabilitacji, ale też gabinet stomatologiczny, pomieszczenie RTG, sterylizatornia, magazyny, pomieszczenia socjalne dla pracowników, łazienki z natryskami i rejestracja. - Nowe skrzydło będzie miało połączenia z budynkiem głównym na parterze, ale także na pietrze budynku. Obie części będą miały wspólną windę - mówi wójt gminy Marcin Kozdrach.

Wszystkie prace zakończą się do 31 października 2022 roku. Koszt inwestycji będzie wynosił ponad 3,3 mln zł.