Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

Audycje Radiowe

Koronawirus nie zatrzymał nauki w powiecie kozienickim

czwartek, 14 maj 2020 11:34 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Jak szkoły prowadzone przez powiat kozienicki odnalazły się w nowej rzeczywistości nauki zdalnej? Jak idą przygotowania do matur? Czy udało się przeprowadzić rady pedagogiczne? O tym wszystkim mówiliśmy w audycji Powiat Kozienicki na Fali.

W szkołach prowadzonych przez powiat kozienicki rady pedagogiczne odbyły się online. - Uczniowie mogą odbierać świadectwa w sytuacjach kiedy jest to dla nich niezbędne po wcześniejszym umówieniu z sekretariatem. Pracownicy wydają świadectwa przed budynkiem – wyjaśnia Ewa Malec, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czernieckiego w Kozienicach:

Teraz absolwentom liceów i techników pozostają tylko przygotowania do matury. Jednak egzamin dojrzałości to teraz wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dyrektorów. - Egzaminy wciąż budzą wiele pytań, w ilu salach muszą się odbyć i w jakich odstępach muszą siedzieć piszący – mówi Ryszard Zając, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach:

- Nie wiemy także ilu nauczycieli będziemy potrzebowali do pracy w komisjach egzaminacyjnych – dodaje dyrektor Malec:

Uczniowie już od dwóch miesięcy uczą się z domu. Jak przyznają dyrektorzy, na początku nie obyło się bez problemów. - Wielu naszych uczniów mieszka z dala od miasta i ma problemy z zasięgiem. Wypożyczaliśmy też sprzęt szkolny dla uczniów – mówi dyrektor Zając:

- Przeważnie wszyscy uczniowie łączą się i są dostępni, natomiast przypadki, w których uczeń przez długi czas nie zgłasza się jest rozwiązywany przy pomocy wychowawczy i szkolnego psychologa – mówi dyrektor I LO:

Z powodu pandemii szkoły nie mogą bezpośrednio dotrzeć ze swoją ofertą do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. - Rozesłaliśmy do wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu materiały z ofertą w formie papierowej – podkreśla Ewa Malec:

Powiat kozienicki prowadzi również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie. Na nauczycieli, którzy już wcześniej stali przed trudnym zadaniem pracy z młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, spadła dodatkowa przeszkoda. Jednak jak podkreśla Anna Grzesik, dyrektor placówki, wychowawcy odnaleźli się w nowej sytuacji i mają stały kontakt na odległość z podopiecznymi:

Mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, dyrektor Grzesik ma do przekazania dobre informacje. - Nasza uczennica będzie reprezentowała polską kadrę podczas zimowych igrzysk olimpiad specjalnych w Rosji – zaznaczyła dyrektor Grzesik:

Nie jest to pierwszy sportowy sukces młodzieży z Opactwa. Najnowsze informacje i galerię zdjęć znajdziecie na soswopactwo.pl

Zapraszamy do nas: