Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024

RADOM

Od 30 lat wychowują najmłodszych

czwartek, 06 czerwca 2019 11:52 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Jubileusz 30-lecia istnienia świętowało Publiczne Przedszkole nr 6 przy ulicy Rapackiego 4 w Radomiu. Obchody odbyły się 5 czerwca w Zespole Szkół Muzycznych. Były podziękowania, życzenia, zaproszeni goście i przede wszystkim kolorowe występy dzieci.

Jubileusz PP nr 6 był okazją do wspólnego świętowania. W szkole muzycznej spotkali się dyrektorzy (obecni i byli), nauczyciele, pracownicy administracyjni, rodzice, zaproszeni goście oraz dzieci - wychowankowie placówki.

W swoim wystąpieniu obecna dyrektor Agnieszka Giełżecka dziękowała wszystkim, którzy tworzyli i tworzą społeczność przedszkola, wkładają swój zapał, pasję, talet w kształtowaniu młodego pokolenia. Dziękowała organowi prowadzącemu, rodzicom oraz sponsorom i przyjaciołom placówki.

Podczas oficjalnej części uroczystości wręczone zostały podziękowania i dyplomy dla byłych dyrektorek placówki - dla pani Krystyny Adach, która jako pierwsza kierowała przedszkolem przez 5 lat oraz dla pani Barbary Przybyłowskiej, która funkcję tę pełniła od 1993 do 2018 roku.

Z racji na jubileusz okolicznościowy grawer na ręce obecnej dyrektor Agnieszki Giełżeckiej wręczył Karol Semik wiceprezydent Radomia.

W tym dniu Publiczne Przedszkole nr 6 zostało wyróżnione także dyplomem "Przyjaciela Dziecka", który wręczył Włodzimierz Wolski dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

Dyplomy trafiły także do sponsorów PP nr 6, m.in. do Kazimierza Woźniaka prezesa Spółdzielni Łucznik oraz Lecha Barszcza prezesa Administratora.

Część artystyczną wypełniły dzieci i ich kolorowe występy. To właśnie one były główną atrakcją jubileuszu, wprowadziły niesamowity, radosny nastrój i wspaniałą atmosferę. Najmłodsi prezentując się w pięknych strojach, przenieśli widzów w świat bajki, filmu, a wszystko za sparwą prezentowanych występów tanecznych. Był motyw narodowy, patriotyczny, czy ludowy. Pozkazy rozpoczął tradycyjny polonez, ale był też krakowiak, trojak, czy polka warszawska.

Wzruszenia nie kryli rodzice

 

Od 30 lat w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Radomiu pracuje nauczycielka Lucyna Kotlińska

 W przedszkolu, które usytuowane jest na Osiedlu Akademickim działa obecnie 15 oddziałów, do których w sumie uczęszcza 360 dzieci. Na początku działalności było to jedynie 5 oddziałów.

Władze miasta na mocy Orzeczenia Organizacyjnego w roku 1989 podjęły decyzję o budowie Państwowego Przedszkola Nr 21. W roku 1992 Uchwałą Rady Miasta w Radomiu przedszkole otrzymało nazwę Publicznego Przedszkola Nr 6 w Radomiu przy ulicy Rapackiego 4. W miarę upływu lat i potrzeb środowiskowych w przedszkolu przybywało oddziałów. Obecnie przedszkole zajmuje budynek po PSP Nr 6- filia i budynek macierzysty w sumie to 15 oddziałów, a w nich dzieci 3-letnie, 4-letnie, 5-letnie i 6-letnie.