Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Piątek, 17 maja 2024

18 madali dla radomian na Mistrzostwach Polski

czwartek, 02 maj 2024 22:58 / Autor: Wojciech Sałek
Wojciech Sałek

W Radomiu odbyły „Otwarte Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate”. W Mistrzostwach wystartowało 511 zawodników z 63 klubów Oyama i Kyokushin Karate. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Gabriela Kurczyńska z Kielc, a zawodnikiem Jakub Pulsakowski z Wieliczki.

Zawodnicy z radomskiego klubu zdobyli 18 medali, a wśród nich Tymon Klimaszewski i Karol Kucharki, którzy wraz z Shihanem Tomaszem Klimaszewskim byli gośćmi Wojtka Sałka.

Radomski Klub Sportowy OYAMA wystawił na Mistrzostwa 31 zawodniczek i zawodników. W kata startowało 6 osób, w kumite 29 osób. Radomscy fighterzy po bardzo dobrych pojedynkach zdobyli łącznie 18 medali w tym 5 złotych, 11 srebrnych i 2 brązowe. Nasz Klub zajął III miejsce w generalnej klasyfikacji.