Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

SPORT

Piłka ręczna wraca na kozienicki parkiet z Eneą Wytwarzanie

piątek, 14 stycznia 2022 18:41 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W kozienickiej hali sportowej rozpoczął się Festiwal Piłki Ręcznej organizowany przez Eneę Wytwarzanie i samorządy Kozienic oraz Zwolenia. W przerwie od rozgrywek ligowych drużyny reprezentujące różny poziom mogą wspólnie potrenować.

Festiwal Piłki Ręcznej Enea Cup zainaugurował mecz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski oraz KPR Legionowo - zespołów grających na co dzień w różnych ligach, które normalnie nie mogłyby spotkać się na parkiecie. Jak przyznał wiceprezes Enei Wytwarzanie Jan Mazurkiewicz, właśnie taką szansę miał stworzyć ten turniej. 

Dodatkowo Enea Cup to projekt promujący sport wśród mieszkańców regionu. Jak powiedział dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz, wcześniej Kozienice często były miejscem rozgrywek w piłkę ręczną, a kiedyś na zgrupowanie do Kozienic przyjechał nawet Sławomir Szmal. Marcin Zmitrowicz i Jan Mazurkiewicz dokonali oficjalnego otwarcia turnieju.

Dzisiaj w Kozienicach mieliśmy jeszcze zobaczyć mecz KS Azoty Puławy z Handball Stal Mielec, jednak z przyczyn losowych jedna z drużyn nie mogła dotrzeć do Kozienic.

Rozgrywki będą kontynuowane jutro, ale już tylko na parkiecie w Zwoleniu. O godzinie 11:00 zobaczymy mecz KS Azoty Puławy - KPR Legionowo, o 13:00 MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MKS Padwa Zamość, a o 15:00 Handball Stal Mielec - KS Enea Orlęta. Fanów piłki ręcznej zapraszamy zatem do Hali Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych przy ulicy Sienkiewicz 17 w Zwoleniu, a tymczasem można posłuchać tego co dzisiaj działo się na parkiecie w Kozienicach: