Patron dnia: św. Florian, żołnierz, męczennik
Dziś jest: Sobota, 04 maja 2024

Sukcesy dyscyplin nieolimpijskich

środa, 13 grudnia 2017 13:51 / Autor: Michał Kaczor

Prezydent Radomia spotkał się dziś ze sportowcami dyscyplin nieolimpijskich. Byli przedstawiciele sztuk walki - MMA, brazylijskiego ju-jitsu i kick-boxingu, a także sportowcy niepełnosprawni, szachiści i przedstawiciele kulturystyki.

Prezydent pogratulował sportowcom sukcesów. 2017 rok był owocny we wszystkich dyscyplinach. Nie brakowało medali w sztukach walki, sukcesy osiągali sportowcy niepełnosprawni i szachiści.

Sylwia Socha zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata Sportów Sylwetkowych Federacji WPF. Na przyszły sezon nie ma jeszcze sprecydowanych planów, ale na pewno będzie startować:

Joanna Gabryluk trenuje ju-jitsu. W tym roku wywalczyła kilka razy mistrzostwo Polski, zdobyła złoty medal mistrzostw Europy i świata poniżej 18 roku życia. W przyszłym sezonie planuje medale w kategoriach seniorskich.

Leszek Kulik, trener Cross Fight Radom, mówi, że jest zadowolony z wyników w 2017 roku. Jego zawodnicy mieszanych sztuk walki wywalczyli w dwa mistrzostwa Polski, a do tego kilka medali innego koloru. W przyszłym roku planuje poczynienie kolejnych kroków w kierunku zawodowstwa.

Prezydent Radosław Witkowski wręczył sportowcom dyplomy z podziękowaniami i nagrodę pieniężną. Jak sam podkreśla, miasto wspiera również dyscypliny nieolimpijskie i sportowców niepełnosprawnych.