Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

Zwycięski start Rosy

piątek, 06 października 2017 21:26 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Koszykarze Rosy Radom udanie zainaugurowali sezon. W pierwszym meczu ekstraklasy pokonali GTK Gliwice 86:64.

Kibice Rosy nie mogą narzekać. Najpierw ich sportowi idole awansowali do Ligi Mistrzów, a następnie odnieśli zwycięstwo na poziomie krajowym. Już pierwsze minuty meczu na hali radomskiego MOSiR-u wskazywały na to, że będzie dobrze. Pierwsza kwarta, choć o dynamicznym przebiegu, zakończyła się sześciopunktową przewagą radomian. Brylowali i w ataku i w obronie. Warto pochwalić dobrą grę Marcina Piechowicza i Kevina Puntera. I tak było już 14 punktów zadatku po drugiej odsłonie, i 24 po trzeciej. Ostatecznie mecz zakończył się 22 punktami przewagi.

A już we wtorek mecz na europejskich salonach. Rywal to Medi Bayeruth. W niedzielę 15 października Rosa Radom powalczy zaś w polskiej lidze z Anwilem we Włoclawku.

Rosa Radom - GTK Gliwice 86:64 (19:13, 26:18, 24:14, 17:19).