Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Sobota, 18 maja 2024

Młodzi Czarni znowu wygrywają

niedziela, 13 listopada 2016 13:59 / Autor: Michał Kaczor

RCS Cerrad Czarni Radom pokonali AZS Częstochowa 3:0 w kolejnym meczu MłodejLigi. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego awansowali na 3. miejsce w tabeli.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W kilku akcjach pierwszego seta wypracowali sobie bezpieczną przewagę. W drugiej i trzeciej odsłonie goście starali się dotrzymać kroku jedynie początkowo. W obu przypadkach znacząca przewaga Czarnych uwidaczniała w się końcówkach. Mecz trwał 60 minut.

- Przeciwnik nie zmusił nas do maksymalnego wysiłku. Największym problemem stanowiło chyba utrzymanie koncentracji. Generalnie jestem zadowolony z postawy zespołu. Cieszymy się z drugiego zwycięstwa w tym sezonie, mam nadzieję, że nie ostatniego - podsumował trener Andrzej Sitkowski.

MVP spotkania został Jakub Zwiech. Drużyna z Radomia zakończyła widowisko z 61-procentową skuteczność ataku.

RCS Cerrad Czarni Radom- AZS IV LO Częstochowa 3:0 (25:12, 25:17, 25:19).

RCS: Pałgan, Wasilewski, Zwiech, Gęborys, Laskowski, Wójcik, Filipowicz (libero) oraz Moniak, Kędra, Tyszko, Leszczyński (libero).

AZS: Rakus, Mańko, Makówka, Rykała, Moroziuk, Drążek, Biały (libero) oraz Woźniak, Niemiec, Głąb, Jagielski, Stolarski (libero)