Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski

Pobiegli po uśmiech i zdrowie

poniedziałek, 12 czerwca 2023 11:24 / Autor: Kamil Zapora
źródło: UKS Olimp
Kamil Zapora

Uczniowski Klub Sportowy "OLIMP" Kozienice razem z Eneą Wytwarzanie zorganizowali zawody sportowe "Z Eneą Po Uśmiech i Zdrowie", w których wzięło udział 150 dzieci ze szkół podstawowych.

Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Kozienicach. W zawodach udział wzięło ponad 150 dzieci ze szkół podstawowych. Rywalizacja toczyła się w zależności od rocznika dziecka na dystansach od 200 m do 600 m. Poniżej znajdziecie listę najlepszych uczniów w poszczególnych biegach.

Ponadto puchar dla najbardziej usportowionej szkoły otrzymała PSP z Głowaczowa, zdobywając 161 pkt, na 2 miejscu uplasowała się PSP nr 3 w Kozienicach zdobywając 132 pkt, a na 3 miejscu PSP nr 2 w Kozienicach zdobywając  49 pkt.

Puchar za największą frekwencję dzieci z danej szkoły otrzymała PSP nr 3 w Kozienicach, z której wystartowało 72 uczniów.

Najlepsi w poszczególnych biegach otrzymali medale i upominki, a wśród wszystkich, którzy ukończyli biegi rozlosowano maskotki, słodycze i talony na pizzę.

Współorganizatorem zawodów było Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, partnerem była Enea Wytwarzanie, a patronem honorowym burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski. Nagrody ufundowane zostały m.in. przez Eneę Wytwarzanie, Klub UKS „Olimp” i dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu oraz radnego powiatu kozienickiego Tomasza Trelę.