Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

KULTURA

Nowy dyrektor artystyczny Kameralnego Lata

wtorek, 24 maj 2022 14:34 / Autor: Magdalena Król
fot. Kameralne Lato
Magdalena Król

Jubileuszowa edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato obfituje w wiele nowych elementów programowych. Nad konkursami filmowymi w ramach sekcji Freedom Film Festival czuwać będzie Łukasz Adamski, który właśnie objął funkcję dyrektora artystycznego.

Festiwal Kameralne Lato od 15 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Radomia. Każdego roku mieszkańcy miasta, twórcy i fani kina mają okazję współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie, które w niezwykły sposób łączy lekki wakacyjny klimat z możliwością obcowania z kulturą wysoką.

Najważniejszą zmianą programową towarzyszącą 15. edycji festiwalu jest nadanie części konkursowej formuły międzynarodowej i wyodrębnienie 3 konkursów festiwalowych pod wspólnym szyldem „Freedom Film Festival”. Wątki programowe festiwalu skoncentrują się wokół tematyki wolności rozumianej w różnych aspektach, zderzając ze sobą spojrzenia na to czym jest wolność w wymiarze osobistym, ale też ogólnospołecznym, artystycznym, narodowym
i geopolitycznym.

O najwyższą jakość prezentowanych filmów i zapewnienie widzom festiwalu niezapomnianych emocji dbać będzie Łukasz Adamski - nowy dyrektor artystyczny KAMERALNEGO LATA.

Łukasz Adamski to krytyk filmowy i publicysta. Współpracuje m.in. z TVP Kultura, Polskim Radiem, portalem Interia.pl oraz Magazynem Plus Minus w dzienniku Rzeczpospolita. W Polskim Radiu Olsztyn współprowadzi autorskie audycje „Okno na kulturę” i „Do zobaczenia”.
Jest współautorem audycji „Nakręceni. Magazyn premier filmowych” w Polskim Radiu 24 oraz laureatem Nagrody im. Macieja Rybińskiego - Złotej Ryby. Zdobył też Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Krytyka Filmowa”.