Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica

Zwycięstwo Pilicy Białobrzegi i porażka Broni Radom

środa, 17 sierpnia 2022 13:02 / Autor: Cyprian Baranowski
fb / Pilica Białobrzegi
Cyprian Baranowski

Dwaj trzecioligowcy z regionu radomskiego - Pilica Białobrzegi i Broń Radom - rozegrali swoje mecze w ramach drugiej kolejki rozgrywek III ligi. Pilica pewnie pokonała rezerwy Jagiellonii Białystok 4:2, z kolei Broń przegrała 2:3 z Ursusem Warszawa.

Podopieczni Marcina Sikorskiego w Białymstoku po 45. minutach prowadzili już 3:0. Gospodarze bardzo ułatwili sprawę drużynie z Białobrzegów, bowiem dwie z trzech bramek to trafienia samobójcze. Początek drugiej połowy to kolejny gol przyjezdnych. Na 4:0 strzelił 19-letni Mateusz Krawczyk. Następnie Jagiellonia przeszła do odrabiania strat. Wynik ustalił Andrzej Trubeha trafiając z rzutu karnego na 2:4. Natomiast Broń Radom przegrała 2:3 na wyjeździe z Ursusem Warszawa, choć spotkanie mogło zakończyć się remisem. Drużyna ze stolicy w 66. minucie prowadziła już 2:0. Radomianie nie poddali się i w 79. minucie po strzale Michała Kielaka z rzutu karnego było 2:2. Decydująca akcja została przeprowadzona tuż po wyrównaniu. Na 3:2 dla Ursusa strzelił Paweł Tarnowski i tym samym zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty.