Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Radomianin na podium Yamaha R3 bLU cRU European Cup

wtorek, 02 sierpnia 2022 08:33 / Autor: Klaudia Bzducha
Klaudia Bzducha

17-letni Jurand Kuśmierczyk zdobył trzecie miejsce w drugim sobotnim wyścigu pucharu Yamaha R3 bLU cRU European Cup. To najlepszy wynik Polaka w zawodach,skupiających najbardziej utalentowanych zawodników z całego świata.

W czeskim Moście punkty zdobył również Dawid Nowak. Zawodnik Szkopek Team i najmłodszy uczestników zawodów zajął w pierwszym wyścigu 12. miejsce, zaś w drugim finiszował na 17. pozycji. W klasyfikacji generalnej 13-latek zajmuje 19. miejsce, ale ma jeszcze szansę na poprawę swojego wyniku, ponieważ różnice w tabeli są minimalne.

Ostatnia runda Yamaha R3 bLU cRU European Cup odbędzie się w dniach 9-10 września 2022 roku na francuskim torze Magny-Cours. Dwa tygodnie później zawodnicy Szkopek Team będą rywalizować w czwartej rundzie Mistrzostw Polski. Przed ostatnimi wyścigami Paweł Szkopek, Jurand Kuśmierczyk i Dawid Nowak są liderami w swoich kategoriach.