Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

SPORT

Akcja lato 2022 z radomskim MOSiR-em

poniedziałek, 27 czerwca 2022 13:50 / Autor: Magdalena Król
fot. MOSiR
Magdalena Król

W wakacje nie ma czasu na nudę. Zadba o to między innymi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, który w ramach „Akcji Lato 2022” zapewni najmłodszym mieszkańcom miasta dostęp do wielu atrakcji.

Przez całe lato, moc atrakcji czeka nas w Ośrodku MOSiR Borki. Od 25 czerwca, codziennie, w godz. 10-18 czynne będzie kąpielisko strzeżone od strony ul. Stasieckiego i Bulwarowej.

- W godzinach funkcjonowania kąpieliska będzie można skorzystać również z wypożyczalni sprzętu wodnego. Jeszcze w czerwcu będzie można poznać tajniki pływania na deskach typu SUP. Specjalne szkolenia przeprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Od 1 lipca zapraszamy dzieci na zajęcia z animatorem sportu. Odbywać się one będą od poniedziałku do piątku w godz. 9-14. Poprzez zabawę, pod okiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów, najmłodsi będą mogli poznać tajniki tenisa stołowego czy gier zespołowych, takich jak siatkówka, piłka nożna innych. Zachęcamy do udziału w bezpłatnych zajęciach nauki pływania. W lipcu prowadzona będzie na basenie Orka. W drugim miesiącu wakacji odbywać się będą na pływalni Delfin. Przez całe wakacje zachęcamy także do korzystania z bogatej oferty Aquaparku Neptun - mówi Michał podlewski z MOSiR-u.

Od 5 lipca na naszych obiektach ma rozpocząć się rywalizacja w największym piłkarskim wakacyjnym turnieju „Z podwórka na stadiony”. Na uczestników czeka wiele atrakcyjnych nagród. Organizatorzy czekają na zgłoszenia. Triumfatorów zmagań mamy poznać 22 lipca.

Od 14 lipca na stadionie przy ul. Narutowicza odbywać się będą wakacyjne Czwartki Lekkoatletyczne. Dzieci będą rywalizować w trzech grupach: urodzeni w roku 2009, urodzeni w roku 2010 oraz urodzeni w roku 2011 i młodsi. W programie zawodów konkurencje biegowe, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Za czołowe lokaty organizator, czyli ROZLA, przewidział słodkie upominki.

W ostatnim tygodniu lipca MOSiR włączy się w organizację „Wakacji z uśmiechem”. To bezpłatny 8-dniowy pobyt organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, dla młodych osób z Ukrainy, które uciekając przed wojną znalazły schronienie w Polsce.

Na naszych obiektach odbywać się będą również zajęcia łucznicze, treningi z boksu i tenisa. Akademia Radomiaka zaprasza na piłkarskie półkolonie. Coś dla siebie znajdą również ci, którzy chcą dać efektywny odpoczynek swoim szarym komórkom. Dla nich zaproponujemy zajęcia edukacyjne.

Szczegóły wszystkich zajęć znajdują się poniżej. Harmonogram zajęć będziemy uzupełniali na bieżąco. Zachęcamy do systematycznego sprawdzania rozkładu zajęć na stronie mosir.radom.pl.

AKCJA LATO 2022

Turniej piłkarski na otwarcie wakacji dla piłkarzy z rocznika 2012 - boisko ze sztuczną nawierzchnią MOSiR-u przy, ul. Chałubińskiego, środa (29 czerwca). Początek godz. 9.

76. PZLA Mistrzostwa Polski U20 – stadion MOSiR przy ul. Narutowicza 9 7–9 lipca (czwartek – sobota), wstęp na  imprezę bezpłatny.

Zajęcia „Tenis ziemny dla dzieci i młodzieży” - korty przy ul. Bulwarowej. Wtorki i czwartki, w godz. 10.30-12. Zajęcia bezpłatne. Informacje i zapisy pod nr tel. 693 472 680

Turniej „Z podwórka na stadiony” - boisko ze sztuczną nawierzchnią MOSiR-u przy, ul. Chałubińskiego. Rywalizacja toczyć się będzie od 5 do 22 lipca.

Kąpielisko strzeżone oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego – Ośrodek MOSiR Borki czynne codziennie od 25 czerwca do 31 sierpnia, w godz. 10-18.

Zajęcia pływania na desce typu SUP - Ośrodek MOSiR Borki przy ul. Stasieckiego Poniedziałki i środy (od 29 czerwca). Zajęcia bezpłatne. Odbywać się będą w dwóch grupach w godz. 10-11.30 oraz 11.30-13.

Czwartki lekkoatletyczne – stadion MOSiR przy ul. Narutowicza 9 Czwartki (14, 21, 28 lipca, 4, 11, 18, 25 sierpnia). Początek godz. 16. Organizatorem zmagań jest ROZLA. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Zajęcia łucznicze - boczne boiska przy ul. Struga. Środy, w godz. 15.30-17 (od 18 lipca do 24 sierpnia). Zajęcia bezpłatne.

Piłkarskie półkolonie – boisko przy ul. Rapackiego. Poniedziałki - piątki, w godz. 9-17 (od 4 do 9 lipca, od 11 do 15 lipca, od 18 do 22 lipca) Udział w półkoloniach jest płatny. Informacje dot. półkolonii w Akademii Radomiaka.

Zajęcia z animatorem sportu (siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy) – Ośrodek MOSiR Borki przy ul. Stasieckiego. Poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 9-14. Zajęcia bezpłatne.

Zajęcia nauki pływania Wtorki i czwartki w godz. 10-13. Zajęcia odbywać się będą w lipcu na basenie Orka przy ul. Młynarskiej. W sierpniu natomiast na basenie Delfin przy ul. Piastowskiej. Zajęcia bezpłatne. Można wziąć w nich udział po zakupieniu biletu uprawniającego do wejścia na basen. Szczegółowe informacje i zapisy na basenach: 48 377 90 32.

Wakacje z uśmiechem - obiekty MOSiR przy ul. Narutowicza 9. 25 lipca - 1 sierpnia, bezpłatny pobyt organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, dla młodych osób z Ukrainy. W ramach obozu odbędzie się m.in. Dzień Sportu (28 lipca).

Zajęcia siatkarskie dla dziewcząt – hala MOSiR przy ul. Narutowicza Środa, czwartek (3 i 4 sierpnia, godz. 12), dla dziewcząt z roczników 2010-12. Zajęcia bezpłatne. Czwartek, piątek (11 i 12 sierpnia, godz. 12), , dla dziewcząt z roczników 2007-10. Zajęcia bezpłatne.

Kolorowe lato (zajęcia edukacyjne dla najmłodszych w grupach, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń) - obiekty MOSiR-u przy ul. Narutowicza. Zajęcia w godz. 9-15 (od 11 lipca do 15 lipca oraz od 19 lipca do 22 lipca). Zajęcia bezpłatne. Informacje i zapisy pod nr tel. 606 717 041.

Edukacyjno sportowe wtorki z MOSiR-em (zajęcia edukacyjno-rekreacyjne dla dzieci, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń) - obiekty MOSiR-u przy ul. Narutowicza. Wtorki, w godz. 9-15 (w każdy wtorek od 26 lipca do 30 sierpnia). Zajęcia bezpłatne. Informacje i zapisy pod nr tel. 606 717 041.

Treningi bokserskie – sala Ośrodka MOSiR Borki przy ul. Stasieckiego. Wtorki, środy i czwartki, w godz. 11-13 (od 16 sierpnia do 25 sierpnia). Zajęcia bezpłatne.

Informacje będą uzupełniane na bieżąco. Szczegóły na stronie mosir.radom.pl