Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Piłka nożna

W środę Energia Kozienice powalczy o utrzymanie

poniedziałek, 20 czerwca 2022 12:29 / Autor: Kamil Zapora
fot: KS Enea Energia Kozienice
Kamil Zapora

Przed piłkarzami Enei Energii Kozienice dwa ważne spotkania, które zadecydują czy drużyna będzie kontynuowała grę w czwartej lidze czy wróci do ligi okręgowej.

Enea Energia Kozienice zajmuje obecnie 10 miejsce w tabeli, a to oznacza, że jeśli chce w przyszłym sezonie grać w IV lidze musi pokonać w barażach MKS Przasnysz. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 22 czerwca na stadionie w Kozienicach o godzinie 18:00. Kolejne w sobotę o godzinie 17:00 w Przasnyszu. Z końcem maja z funkcji szkoleniowca zespołu zrezygnował Mariusz Sztobryn, który trenował Energię dokładnie trzy lata od 2019 roku. Tymczasowo w rolę trenera wcielił się prezes klubu Paweł Rajn. Według niego najbliższy przeciwnik kozieniczan jest zespołem doświadczonym, który może zaskoczyć na boisku:

Warunkiem utrzymania w czwartej lidze jest przynajmniej jedna wygrana i remis. W przypadku wygranej i przegranej o wszystkim zadecyduje dogrywka. Przypomnijmy, że Energia zaliczyła już spadek do ligi okręgowej w 2019 roku. Po dwóch latach piłkarzom z Kozienic udało się wrócić do gry w IV lidze.