Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Udany bieg Szlakiem Króla Zygmunta Starego

sobota, 11 czerwca 2022 13:33 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dwieście osób wzięło udział w Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego, który odbył się 11 czerwca w Kozienicach. Biegacze mieli do wybory dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów.

1 stycznia 1467 w Kozienicach na świat przyszedł Zygmunt Stary - przedostatni król Polski z dynastii Jagiellonów. Na pamiątkę tego wydarzenia od jedenastu lat w mieście organizowane jest lokalne święto biegaczy - przypomina organizator biegu Piotr Łapiński z Kozienickiego Centrum, Rekreacji i Sportu:

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce w biegu na 10 km wygrał Marcin Głodek z klubu sportowego Mazowsze Stężyca. Trasę pokonał w czasie 34 min 33 sekund:

Wśród kobiet na dystansie 10 km zwyciężyła Daria Paśnicka (czas:39:45) z klubu Victus Rębków w Łaskarzewie:

Bieg rozegrano również na dystansie 5 kilometrów. Pierwsze miejsce zajął Paweł Grochmal z klubu Motor Lublin Running Team z czasem 17 minut. Drugie Rafał Lewocha z klubu Woźniak Running Team z miejscowości Jastrząb a trzecie Daniel Ciszek z klubu Street Run Radom:

W imprezie uczestniczyło dwieście osób. Wszyscy podkreślali, że bieganie to zdrowie:

Trasa zaczynała się od Jeziora Kozienickiego, i dalej przez ulicę Jeziorną, Maciejowicką, Parkową, do parku i z powrotem. Patronem medialnym Biegu Szlakiem Króla Zygmunta jest Radio Plus Radom.