Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dziś jest: Czwartek, 18 kwietnia 2024

Radomiak odwrócił losy meczu i pogrążył Wisłę Kraków!

niedziela, 15 maj 2022 19:55 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka pokonali Wisłę Kraków 4:2. To oznacza, że drużyna z Krakowa żegna się z PKO Ekstraklasą.

Mecz rozpoczął się źle dla Radomiaka. Już w 8. minucie gola dla Wisły strzelił Tsitaishvili. Radomiak próbował odrobić stratę, ale ataki "Zielonych" nie przynosiły skutku. W 29. minucie strzał Mauridesa sprzed pola karnego przeleciał obok bramki.

W przerwie trener Mariusz Lewandowski dokonał trzech zmian. Z boiska zeszli Goncalo Silva, Machado i Maurides, a za nich pojawili się Matos, Nascimento i Angielski. W 50. minucie to jednak Wisła podwyższyła prowadzenie. Gola strzelił Savić. Radomiak błyskawicznie odpowiedział, bo w 52. minucie na 1:2 strzelił Karol Angielski. Jak się okazało, to był dopiero początek popisów napastnika. W 67. minucie Angielski strzelił na 2:2, a minutę później na 3:2. Wisła rzuciła się do ataku, a Radomiak próbował grać z kontry. Efektem tego był gol Dawida Abramowicza w 86. minucie na 4:2.

Do końca meczu wynik nie zmienił się. Radomiak wygrał 4:2. Oznacza to, że Wisła Kraków po 26 latach spadła z PKO Ekstraklasy.

Radomiak Radom - Wisła Kraków 4:2 (0:1)

Gole: Karol Angielski 50', 67', 68', Dawid Abramowicz 86' - Heorhii Tsitaishvili 8', Stefan Savić 48'