Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dziś jest: Czwartek, 18 kwietnia 2024

Piłka nożna

Radomiak zremisował ze Stalą Mielec

niedziela, 20 marca 2022 13:46 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka zremisowali ze Stalą Mielec 1:1. "Zieloni" spadli na 5. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Na początku meczu Radomiak grał ofensywnie. Wysoki pressing skutkował błędami w obronie Stali, ale goście wyszli z tego obronną ręką. W 18. minucie drużyna z Mielca była bliska strzelenia gola. Uderzenie Granlunda trafiło w poprzeczkę. Kilka minut później kontuzji doznał Damian Jakubik. Obrońcę Radomiaka zastąpił Tiago Matos. W 41. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Radomiaka. Po analizie VAR zmienił jednak swoją decyzję i Stal rozpoczęła od bramki. Tuż przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Gola strzelił Oskar Zawada.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Stal. Już w 48. minucie strzał Sitka obronił Filip Majchrowicz. W kolejnych minutach dłużej przy piłce był Radomiak, ale niewiele z tego wynikało. "Zieloni" byli niedokładni w rozegramiu piłki, a przede wszystkim w dośrodkowaniach. W 75. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Radomiaka. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Karol Angielski. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika był to sygnał do ataku. Od tego momentu Radomiak nie schodził z połowy rywala. Sytuacji było wiele, ale piłka nie wpadła do bramki. Radomiak zremisował 1:1.

Radomiak Radom - Stal Mielec 1:1 (0:1)

Gole: 76' Angielski (k) - dla Radomiaka oraz 45' Zawada - dla Stali