Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Broń Radom zwycięzcą turnieju WINTER CUP BROŃ 2022 rocznik 2014

poniedziałek, 07 marca 2022 17:11 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Emocje piłkarskie, wola walki i dobra zabawa – towarzyszyły podczas turnieju WINTER CUP BROŃ 2022 dla rocznika 2014. Na hali Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu o puchary walczyło osiem drużyn z Radomia i okolic. Pierwsze miejsce zdobyła Broń Radom.

W niedzielę 6 marca odbył się turniej piłkarski dla młodych zawodników pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Radosława Witkowskiego. Patronem medialnym było Radio Plus Radom. Organizatorem turnieju była Broń Radom. Pierwsze miejsce wywalczyła Broń, ale było to zasłużone zwycięstwo. Drużyna w całym turnieju nie straciła ani jednej bramki, zdobyła aż 17 goli. Zadbał o to Michał Rembowski, który okazał się najlepszym bramkarzem. Królem strzelców został Antoni Machnio. W całym turnieju Antek strzelił aż 11 goli! Najlepszym zawodnikiem drużyny został Julian Kozłowski. Drużynę trenuje Mariusz Lis, który koordynował również przygotowania zawodów, a z którym rozmawiała Magda Gliszczyńska

W turnieju udział wzięły drużyny: Broń Radom, Beniaminek Iłża, Jedlnia Dzieciom, Akademia 33 Radom, Centrum Radom, Królewscy, Jedlnia, Młodzik Radom, Orlik Radom. Drugie miejsce zajęła Jedlnia Dzieciom. Drużynę na co dzień trenuje Tomasz Kołodziejczyk

Trzecie miejsce zajęła drużyna Centrum Radom pod kierunkiem Michała Sadowskiego. Turniej rozpoczął się wprowadzeniem i przedstawieniem drużyn i trenerów na boisko w asyście maskotki Miasta Radom Radomira. Zawodnikom towarzyszyły chearleaderki Esfit Kids.
Zawodników i kibiców powitał Prezes Broni Robert Wicik otwierając uroczyście turniej.

W sumie zawodnicy rozegrali 28 spotkań po 12 min każde. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i mnóstwo nagród rzeczowych, m.in. klocki Lego, piłki, torby Adidas. Trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostały pucharami oraz voucherami na kręgle, trampoliny bądź siłownię. Drobne upominki otrzymali również trenerzy.