Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Piłka nożna

Zieloni wznawiają rozgrywki PKO Ekstraklasy

niedziela, 06 lutego 2022 09:06 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Rozpoczęła się runda wiosenna na boiskach ekstraklasy - w poniedziałek Radomiak Radom podejmie Wisłę Płock. Podopieczni trenera Dariusza Banasika zagrają o godzinie 18.00 na stadionie przy ulicy Narutowicza.

Trener "Zielonych" Dariusz Banasik jest dobrej myśli. - Nastroje w zespole na pewno są pozytywne. Niedawno wróciliśmy ze zgrupowania. Trenowaliśmy na własnych obiektach. Cieszymy się też z tego, że pogoda dopisuje i możemy trenować na naturalnej murawie - mówi:

- Jeśli chodzi o drużynę to wiadomo, że wypadło nam dwóch zawodników, którzy nie są brani pod uwagę przy ustalaniu składu na poniedziałkowy mecz z Wisłą. Mam na myśli Dawida Olejarkę i Filipe Nascimento. Kontuzja tego pierwszego okazała się poważniejsza i czeka go nawet do dwóch miesięcy przerwy, zaś Nascimento powinien powrócić za dwa bądź trzy tygodnie. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji, a w jakiej są dyspozycji to się przekonamy, bo ostatni sparing, gdzieś nam całkowicie nie wyszedł (Radomiak uległ Legii 0:3, wyj. Red.). Zdawaliśmy sobie jednak sprawę z tego, że byliśmy po zaledwie jednym treningu w Polsce, po zgrupowaniu. Także toczony był on w trudnych warunkach. Myślę, że mecz z Wisłą Płock będzie totalnie inny, tym bardziej, że gramy u siebie. Liczymy na naszą publiczność, która mam nadzieję, że w tej nowej rundzie też dopisze i pomimo, że gramy w poniedziałek to przyjdzie i zobaczy wygrany mecz - dodaje trener.