Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Piłka nożna

Trener Dariusz Banasik: Zrealizowaliśmy plan

czwartek, 27 stycznia 2022 14:31 / Autor: Michał Kaczor
fot. radomiak.pl
Michał Kaczor

Radomiak zakończył zgrupowanie w Turcji. Trener Dariusz Banasik mówi o zrealizowanym planie, ale też kontuzji Filipe Nascimento.

Radomiak w czasie zgrupowania rozegrał cztery sparingi - jeden wygrał, jeden zremisował i dwa przegrał. "Zieloni" najpierw pokonali serbską Bačkę Topola, następnie przegrali z MTK Budapeszt i Hradcem Kralove, a na koniec zremisowali z Metalistem Charków.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy trenować w bardzo dobrych warunkach, a z pogody trochę mniej. Zrealizowaliśmy to, co sobie zaplanowaliśmy. Graliśmy parę sparingów z dobrymi zespołami i po to tu przyjechaliśmy. Teraz trzeba wrócić do Radomia i podtrzymać dyspozycję. Zawodnicy dostaną 2-3 dni wolnego, żeby odpoczęli i byli w pełnej dyspozycji przed najbliższym meczem z Wisłą Płock - mówi trener Dariusz Banasik.

W ostatnim meczu z Metalistem Charków kontuzji doznał Filipe Nascimento. Pomocnik wraca do Portugalii, gdzie będzie leczył uraz.

- Mamy trochę pretensji, bo mecz był agresywny i nasi przeciwnicy ostro grali. Kontuzja okazuje się dosyć poważna. Zawodnik z wybitym barkiem wypada nam przynajmniej na 2-3 tygodnie - komentuje trener.

W sobotę Radomiak zagra sparing z Legią Warszawa, a pierwszy mecz po przerwie zimowej 7 lutego z Wisłą Płock.