Jan Pasterski

Pobiegli dla Niepodległej

czwartek, 11 listopada 2021 21:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Po raz 9 w Radomiu odbył się Bieg Niepodległości, czyli Niepodległościowa Dyszka.

11 listopada, w 103 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości na starcie Biegu Niepodległości na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza stanęło ok. 400 biegaczy. Bieg ulicami Radomia na dystansie 10 km zorganizowało Stowarzyszenie Biegiem Radom. Prezes Tadeusz Kraska:

Przy organizacji biegu tradycyjnie już pomagali wolontariusze. Joanna Kaliszewska opiekunka wolontariatu w PSP nr 34 w Radomiu oraz wolontariuszki:

Dla Niepodległej pobiegli młodsi i starsi. Dlaczego wybrali właśnie ten bieg i dzień 11 listopada?

Jako pierwszy na linię mety przybiegł Stanisław Lebioda RLTL Opitima Radom (czas 33:08):

Wśród pań zwyciężyła Zuzanna Sudak z Warszawy (czas 38:18). W tym biegu wszyscy wygrali! Każdy zawodnik otrzymał też pamiątkowy medal.