Małgorzata Świtała
Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

Radomiak w końcu wygrał! 3:1 z Górnikiem

piątek, 22 października 2021 19:11 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak pokonał Górnika Łęczna 3:1. "Zieloni" przerwali serię meczów bez zwycięstwa, która trwała od 20 sierpnia!

Na początku meczu działo się niewiele. Pierwszą groźną akcję Radomiak przeprowadził w 19. minucie. Piłka trafiła do Machado, jednak Portugalczyk uderzył wysoko nad bramką. "Zieloni" wyszli na prowadzenie w 25. minucie. Gola strzelił Karol Angielski. W 37. minucie prowadzenie podwyższył Maurides, który skutecznie uderzył głową po dośrodkowaniu Leandro.

Od początku drugiej połowy przeważał i atakował Radomiak. Dało to efekt w 60. minucie. Pięknym podaniem popisał się Maurides, piłka trafiła do Machado, a ten na raty pokonał Gostomskiego. Po golu na 3:0 gra uspokoiła się. Dopiero w 72. minucie Radomiak przeprowadził kolejną groźną akcję. Z dystansu uderzał Machado, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Górnika. Radomianie spoczęli na laurach i zaczęli grać z mniejszą intensywnością, czego efektem był gol dla gości w 81. minucie. Piłkę do bramki skierował Damian Gąska. Do końca meczu wynik nie zmienił się. Radomiak przerwał serię bez zwycięstwa i wygrał 3:1!

Radomiak Radom - Górnik Łęczna 3:1  (2:0)

Gole: 25' Angielski, 37' Maurides, 60' Machado - dla Radomiaka i 81' Gąska - dla Górnika