Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Piłka nożna

Leandro w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

środa, 15 września 2021 09:38 / Autor: Michał Kaczor
grafika: PKO Ekstraklasa
Michał Kaczor

Rossi Pereira Leandro z Radomiaka znalazł się w najlepszej jedenastce 7. kolejki PKO Ekstraklasy.

Brazylijczyk z polskim paszportem w spotkaniu z Pogonią Szczecin imponował grą, a mecz zwieńczył pięknym golem, który dał Radomiakowi remis.

Oprócz niego w jedenastce kolejki znaleźli się: Michał Szromnik (Śląsk Wrocław), Łukasz Bejger (Śląsk Wrocław), Michał Frydrych (Wisła Kraków), Matej Rodin (Cracovia), Luis Mata (Pogoń Szczecin), İlkay Durmuş (Lechia Gdańsk), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Martin Pospíšil (Jagiellonia Białystok), Jakub Kamiński (Lech Poznań) i Bartosz Śpiączka (Górnik Łęczna).

W statystykach kolejki Leandro zapisał się także jako najstarszy strzelec gola (32 lata i 291 dni). Najwięcej udanych dryblingów zanotował obrońca Radomiaka - Raphael Rossi (11).

 

Warto dodać, że trwają ostatnie prace nad wydawnictwem "LEO#Legenda". Biografię Leandro przygotowuje Stowarzyszenie Gramy Razem.

- Za zaufanie, okazywany szacunek i uznanie, Leo odwdzięcza się najlepiej jak potrafi. Tuż po ostatnim gwizdku wyznał, że czekał na tego gola całą karierę. W najlepszy z możliwych sposobów podsumował więc także naszą pracę, gdyż gol strzelony w ekstraklasie spina klamrą wszystkie wydarzenia, które zostaną przedstawione w albumie - podkreśla Michał Podlewski, pomysłodawca wydawnictwa „LEO#Legenda”.

Publikację można także wesprzeć i zasiąść na wirtualnej Trybunie Fanów LEO. 

Każdy, kto weźmie udział w akcji "Zasiądź na trybunie LEO's Fans" zagwarantuje sobie niepowtarzalną, indywidualną pamiątkę, ale także unikatowy, numerowany egzemplarz albumu w limitowanej jego edycji. Ukaże się ona jesienią tego roku, co stanowić będzie wyjątkowy prezent na 33. urodziny snajpera i 10. rocznicę jego gry w Radomiaku. Dołączyć do akcji można TUTAJ.

Patronem medialnym publikacji jest Radio Plus Radom.