Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: Wtorek, 09 sierpnia 2022

SPORT

Nowy rekord na trasie Drzewica Summer Run 2021

poniedziałek, 16 sierpnia 2021 18:45 / Autor: Magdalena Król
fot. Gmina Drzewica
Magdalena Król

Za nami IV Ogólnopolski Bieg "Drzewica Summer Run 2021". Podczas niedzielnych zmagać ustanowiono nowy rekord trasy, pokonując 5 km w czasie 16 minut i 19 sekund. Rekord ustanowił Mateusz Gos z Warki.

Tegoroczna edycja została zorganizowana przez Gminę Drzewica oraz Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy. Wśród startujących byli nawet drzewiczanie, którzy na co dzień mieszkają we Francji.

IV Ogólnopolski Bieg "Drzewica Summer Run 2021" odbył się pod honorowym patronatem Wandy Panfil, która była obecna podcas imprezy. Wanda Panfil to mistrzyni świata w maratonie (Tokio 1991), zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Londynie, Bostonie i Nagoi, dwukrotna uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich (Seulu 1988, Barcelonie 1992). Zawodniczka już po raz czwarty przystąpiła do Drzewica Summer Run.

Rozgrzewkę poprowadziła Maria Smolarska, a oficjalnie zawody otworzył burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. O godz. 11.00 biegacze wyruszyli na trasę. Mieli do pokonania trzy pętle ulicami: S. Staszica - Szkolną - Braci Kobylańskich - S. Staszica. Start i meta były usytuowane przy Urzędzie Miejskim.

Zwyciężył 19-letni biegacz z Warki, Mateusz Gos który dystans 5 km przebiegł w znakomitym czasie 16 minut i 19 sekund. Tegoroczny wicemistrz Polski U-20 w biegu na 5000 metrów ustanowił tym samym nowy rekord trasy, poprawiając o 9 sekund osiągnięcie Sławomira Kuca z 2018 roku. W kategorii pań bezkonkurencyjna okazała się Natalia Grzegorczyk z Opoczna (Wanda Panfil Team), notując czas 20:03. Najlepszym biegaczem z Gminy Drzewica okazał się Michał Franczak (czas 18:33), reprezentujący Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Podczas uroczystej dekoracji z udziałem organizatorów i sponsorów wręczono puchary, nagrody finansowe i rzeczowe oraz upominki. Trofea wręczali: Wanda Panfil, burmistrz Janusz Reszelewski i reprezentujący PKP Intercity Remtrak Rafał Kądziela. "Drzewica Summer Run 2021" jest współfinansowane ze środków Województwa Łódzkiego w ramach konkursu "Wydarzenia sportowe na plus".