Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Piłka nożna

Trzy czerwone kartki i sensacyjne zwycięstwo Radomiaka!

sobota, 31 lipca 2021 19:51 / Autor: Michał Kaczor

Sensacyjne zwycięstwo Radomiaka! "Zieloni" pokonali Legię Warszawa 3:1! Sędzia pokazał w tym meczu aż trzy czerwone kartki.

Stadion przy ul. Narutowicza wypełnił się do ostatniego miejsca. Już na początku spotkania kibice obu drużyn na "mecz przyjaźni" przygotowali wspólną oprawę.

Piłkarze Radomiaka od początku zagrali odważnie przeciwko utytułowanemu rywalowi. W 13. minucie "Zieloni" byli bliscy strzelenia pierwszego gola w PKO Ekstraklasie. Goncalo Silva uderzył piłkę głową, a ta trafiła w słupek. Legia mogła wyjść na prowadzenie w 19. minucie. Muci podał do Luquinhasa, a strzał obronił Filip Majchrowicz. Po rzucie rożnym próbował Wieteska, ale niecelnie. W 24. minucie trener Dariusz Banasik przeprowadził pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Goncalo Silvę zastąpił Raphael Rossi. W 38. minucie boisko opuścił Joel Abu Hanna, a za niego wszedł Filip Mladenović. W 43. minucie Radomiak budował szybką akcję prawą stroną, jednak niecelne podanie stworzyło okazję do kontry dla Legii. Goście ruszyli na połowę "Zielonych", ale obrońcy zdążyli wrócić i wybić piłkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej połowy gra nabrała tempa. W 45. minucie groźną akcję przeprowadził Mario Rondón, ale strzał Wenezuelczyka został zablokowany. Chwilę później przycisnęła Legia i dobrze w obronie zagrali piłkarze Radomiaka. Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis.

Na drugą połowę Legia wyszła z dwiema zmianami. Kacpra Skibickiego i Andre Martinsa. W ich miejsce weszli Josip Juranović i Josue. Tuż po rozpoczęciu Radomiak wyszedł na prowdzenie. Autorem pierwszego gola dla "Zielonych" po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej został Mateusz Radecki. Podopieczni trenera Dariusza Banasika nie cofnęli się jednak do obrony. Chwilę później mieli okazję na podwyższenie prowadzenia. ale tym razem strzał Radeckiego obronił Tobiasz. W 58. minucie trener Legii przeprowadził dwie zmiany. Za Muciego i Luquinhasa weszli Lopes i Emreli. Od 67. minuty goście grali w "10". Czerwoną kartką za uderzenie rywala został ukarany Filip Mladenović. W 78. minucie Radomiak mógł podwyższyć prowadzenie. Strzał Radeckiego obronił Tobiasz. "Zieloni" stwarzali kolejne groźne sytuacje i to zaowocowało kolejnym golem. W 80. minucie na 2:0 podwyższył Karol Angielski. Radomiak jednak niedługo cieszył się z dwubramkowego prowadzenia. W 81. minucie kontaktowego gola dla Legii strzelił Maik Nawrocki. W kolejnych minutach mecz zaostrzył się. Czerwoną kartkę zobaczył Filipe Nascimento, a chwilę później Josue. W końcówce stuprocentową sytuację zmarnował Dominik Sokół, ale chwilę później zrehabilitował się i strzelił na 3:1!

Radomiak Radom - Legia Warszawa 3:1 (0:0)

Gole: 46' Radecki, 80' Angielski, 90+' Sokół  - dla Radomiaka oraz 81' Nawrocki - dla Legii