Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

Inne

Drzewiczanie zakończyli starty na mistrzostwach

niedziela, 11 lipca 2021 12:52 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Trzech drzewiczan reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców U-23 w slalomie kajakowym. Rywalizacja przeprowadzona została w słoweńskim Tacen.

Jako pierwsi rywalizacje rozpoczęli w konkurencjach drużynowych kanadyjkarze młodzieżowiec Szymon Zawadzki i junior Maciej Bartos. Niestety ich ekipy nie zaliczyły udanych startów. Osada Szymona dopłynęła jako ostatnia, a Macieja została zdyskwalifikowana.

W konkurencjach indywidualnych Maciej Bartos zakończył rywalizację na półfinale, w którym zajął 11. miejsce. Awansem do finału premiowana była pierwsza dziesiątka. Do finału zakwalifikował się za to młodzieżowiec Szymon Zawadzki. Zawodnik LKK Drzewica awansował do niego z 10. miejsca. W przejeździe finałowym był 8.

W niedzielę do rywalizacji w kajakowym slalomie ekstremalnym przystąpił junior Bartłomiej Reguła. Swój udział w mistrzostwach zakończył jednak już po pierwszym przejeździe.