Patron dnia: św. Stefan IX, papież WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: Piątek, 29 marca 2024

Piłka nożna

Pierwsze zwycięstwo Radomiaka w tym roku!

sobota, 13 marca 2021 21:03 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak pokonał GKS Jastrzębie 2:0. Dla „Zielonych” to pierwsze zwycięstwo w oficjalnym meczu w tym roku.

Radomiak od początku meczu przeważał, ale „Zieloni” mieli problem z wykańczaniem akcji. Pierwszy gol padł niespodziewanie w momencie, kiedy inicjatywę przejęła drużyna z Jastrzębia-Zdroju. Po rzucie rożnym dla gości piłkę przejął Gąska, pobiegł sam i tuż przed bramkarzem podał piłkę do Leandro. Brazylijczyk strzelił do pustej bramki.

Od początku drugiej połowy przeważał Radomiak. Na bramkę GKS-u strzelali między innymi Kozak czy Leandro. W 69. minucie na 2:0 podwyższył Meik Karwot. Pomocnik Radomiaka prawdopodobnie chciał dośrodkować piłkę, ale ta przelobowała bramkarza i wpadła do bramki. Do końca spotkania „Zieloni” kontrolowali grę i wygrali 2:0.

Radomiak Radom – GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)

Gole: 33’ Leandro, 69’ Karwot