Przełamanie Cerrad Enea Czarnych Radom

niedziela, 17 stycznia 2021 22:04 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Enea Czarni Radom wygrali w PlusLidze po ponad miesiącu przerwy. "Wojskowi" pokonali MKS Będzin 3:0.

Cerrad Enea Czarni Radom już na początku pierwszego seta wypracowali pozornie bezpieczną przewagę (10:6). Przy stanie 18:12 wydawało się, że radomianie bez problemu zapiszą tę odsłonę na swoje konto. MKS Bedzin jednak zaczął grać skutecznie i doprowadził do remisu 21:21. Ostatecznie o wyniku pierwszego seta zadecydowała gra na przewagi. Tę wygrali "Wojskowi" 29:27.

Druga odsłona miała podobny przebieg do pierwszej. Cerrad Enea Czarni Radom wypracowali prowadzenie (9:6), którą niedługo później roztrwonili (14:13). Tym razem jednak radomianie nie pozwolili dogonić się, a dzięki dobrej grze w końcówce wygrali 25:20.

W trzecim secie "Wojskowi" ponownie rozpoczęli od przewagi (8:5), którą niedługo później powiększyli do pięciu punktów (15:10). Cerrad Enea Czarni Radom znowu dali gościom dogonić wynik (19:19), a po autowym ataku Dryi przegrywali jednym punktem. O końcowym zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi, którą radomianie wygrali (26:24).

Zwycięstwo z MKS-em Będzin pozwoliło Cerrad Enea Czarnym Radom przełamać serię porażek w PlusLidze, która trwała od ponad miesiąca.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Michał Kędzierski.

Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (29:27; 25:20; 26:24)