Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Jastrzębski Węgiel za silny. Cerrad Enea Czarni Radom przegrali 1:3

sobota, 07 listopada 2020 18:58 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3.

Pierwsze dwa sety to była dominacja Jastrzębskiego Węgla. Gospodarze od początku seta budowali przewagę i wygrali dwukrotnie do :17.

Cerrad Enea Czarni Radom stawili większy opór w trzeciej odsłonie. "Wojskowi" długo utrzymywali dwupunktową przewagę, ale Jastrzębski Węgiel zdołał dogonić drużynę z Radomia (11:11). Chwilę później gospodarze prowadzili 12:11. Gdy podopieczni Luke'a Reynoldsa wypracowali trzypunktową przewagę (21:18), wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach. Drużyna prowadzona przez trenera Roberta Prygla zdołała jednak dogonić rywala i w grze na przewagi wygrać 26:24.

Czwarty set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Jastrzębski Węgiel wypracował jednak przewagę trzech punktów (10:7) i o czas poprosił trener Robert Prygiel. Po przerwie radomianie zdobyli dwa punkty, ale gospodarze szybko odzyskali kontrolę nad meczem. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel wygrał 25:17.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17; 25:17; 25:27; 25:17)