Czarni z kolejnymi punktami

czwartek, 14 listopada 2019 09:11 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Cerrad Enea Czarni Radom wygrali 3:1 na wyjeździe z Cuprumem Lubin.

Radomscy siatkarze wydają się być na fali wznoszącej. To już trzecie ich zwycięstwo w PlusLidze. W Lubinie musieli odrabiać straty. Pierwszy, choć wyrównany set należał do Miedziowych. Druga odsłona meczu też układała się po myśli gospodarzy. Odskoczyli radomianom o 5 oczek. W tej sytuacji trener radomian zaczął rotację w składzie. Na parkiecie pojawili się: Michał Filip, Michał Kędzierski oraz Bartosz Firszt. Cerrad Enea Czarni Radom wyszli na prowadzenie do przy 23. punkcie. To był długi set. Zakończył się wynikiem 30:28. Kolejne sety należały już do Wojskowych. Najlepszym zawodnikiem meczu został Karol Butryn, atakujący Czarnych.

Kolejny mecz Cerrad Enea Czarni Radom zagrają w najbliższą niedzielę na hali radomskiego MOSiR-u z mistrzem Polski - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (25:22, 28:30, 22:25, 21:25)

Cuprum Lubin: Lipiński, Marusczyk, Ziobrowski, Smoliński, Tavares, Morozau, Gruszczyński (libero) oraz Dvoranen, Gorzkiewicz, Biegun

Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Boruch, Protopsaltis, Vincić, Włodarczyk, Butryn, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Filip, Kędzierski Firszt