Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Radomianki nie podołały zdobywczyniom Superpucharu

środa, 23 października 2019 20:53 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Wynikiem 3:0 zakończył się mecz 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w Radomiu. Zawodniczki Grupy Azoty Chemika Police rozgromiły siatkarki Radomki Radom.

Pierwsza partia rozpoczęła się znaczącym prowadzeniem gości. Radomce udało się zmniejszyć tę przewagę do dwóch/trzech punktów, aż w końcu po zablokowaniu Mędrzyk wyrównać 7:7. Prawie do końca podopieczne trenera Skroka nie odpuszczały i trzymały przeciwniczki na dystans oczka lub dwóch. W końcówce ponownie zawodniczki Chemika odskoczyły. 25 punkt dla swojej drużyny atakiem punktowym zdobyła Łukasik, która chwilę wcześniej pojawiła się na placu gry. Siatkarki Chemika wygrały tę partię 25:18.

Drugi set rozpoczął się atakiem po bloku Salas. Później as serwisowy Izy Bałuckiej oraz błędy po stronie przeciwniczek sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 5:3 dla gospodyń. Niestety nie za długo radomianki cieszyły się prowadzeniem w tej części spotkania. Ostatecznie jednak drugi set zakończył się wynikiem 25:17.

Trzeci set był dla gości wisienką na torcie. Zmotywowany dwoma wygranymi setami Chemik mocno podkreślił kto jest faworytem tego meczu, zaczynając trzecią partię od prowadzenia 8:0. Radomce trudno było odrobić tę stratę. Ostatecznie policzanki wygrały trzeciego seta 25:16 i cały mecz 3:0.

Kolejny mecz E.Leclerc Radomka Radom zagra już w najbliższy poniedziałek, 28 października. Tym razem podopieczne Jacka Skroka zmierzą się na wyjeździe z Energą MKS-em Kalisz. Mecz o godz. 17.00.

MVP: Gyselle Silva (Chemik)

E.Leclerc Radomka Radom 0:3 Grupa Azoty Chemik Police (18:25; 17:25; 16:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Szpak, Azizova, Bałuk, Jerkov, Bałucka, Kubacka, Witkowska (L) oraz Biała, Zaborowska, Szczepańska-Pogoda, Bodasińska (L).

Grupa Azoty Chemik Police: Kowalewska, Silva, Mędrzyk, Salas, Bednarek, Trushkina, Maj-Edwardt (L) oraz Polak, Grajber, Nowakowska (L), Wasilewska, Łukasik.