Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

SPORT

"70-tka Tadka" - wyjątkowa edcja Radomskiego Maratonu Trzeźwości

czwartek, 10 października 2019 16:29 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

To jedna z najważniejszych imprez biegowych w mieście - zbliża się Radomski Maraton Trzeźwości. Tegoroczna, 14. edycja ma charakter wyjątkowy - impreza odbędzie się w dniu 70-tych urodzin organizatora maratonu - Tadeusza Kraski. Stąd nazwa imprezy - "70-tka Tadka".

W programie imprezy znalazł się ultramaraton na dystansie 70-kilometrów z niewygórowanym limitem czasowym wynoszącym 10 godzin i opcją ewentualnego jego skrócenia do 50 kilometrów, który pozwala praktycznie każdemu podjąć próbę zostania ultramaratończykiem. Pozostałe dystanse to maraton oraz krótsze - półmaraton i Leśna Dyszka. Limity czasowe lub ich brak powinny stanowić zachętę nawet dla dłuższego spaceru w pięknych podradomskich lasach. Warto wspomnieć, że na dystansie 10-kilometrowym awizuje swój udział jedyna polska mistrzyni świata w maratonie - Wanda Panfil.

Bieg rozegrany zostanie, jako Mistrzostwa Ziemi Radomskiej w Ultramaratonie. Na liście startowej znalazły się już takie znane nazwiska ultramaratońskie, jak - Paweł Żuk, Grzegorz Baćmaga, Andrzej Myrta, Tadeusz Ruta czy debiutantka na dystansie ultra - Karolina Waśniewska, czołowa polska maratonka.

Swój udział można zgłosić elektronicznie do 15 października na stronie biegiemradom.pl lub 19 października w biurze zawodów przy ul. Traugutta 46/48.

Radomski Maraton Trzeźwości odbędzie się w niedzielę, 20 października w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Siczkach. Wcześniej, od godziny 17.00 organizatorzy zapraszają na spotkanie z jubilatem przy torcie i dobrej muzyce.

Organizatorami XIV Radomskiego Maratonu Trzeźwości są Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" i Nadleśnictwo Radom. -

Patronat honorowy nad radomskim maratonem trzeźwości objął prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Zapraszamy do nas: