Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

SPORT

XVII Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

wtorek, 08 października 2019 12:05 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Ok. 200 zawodników przyjechało w niedzielę do Skaryszewa, by wziąć udział w XVII Regionalnej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych - impreza, to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także okazja do integracji i spotkań osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością.

Goście i w tym roku nie zawiedli - w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Skaryszewie spotkali się niepełnosprawni i ich opiekunowie, by w duchu sportowej rywalizacji poznać się i zintegrować, pokazać, jak wspaniale potrafią się bawić, zmagać ze swoimi słabościami. Każdy wyszedł z nagrodą i pamiątkowym medalem.

- Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych na stałe zagościła w świadomości nie tylko mieszkańców Skaryszewa, ale także gości z całego regionu - mówi prezes stowarzyszenia niepełnosprawnych Providentiae Dei Bożena Kowalczyk:

W imprezie każdego roku uczestniczy ok. 200 osób, w tym podopieczni placówek aktywizujących zawodowo i społecznie osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie, wolontariusze z Domu Pomocy Społecznej z Jedlanki Starej i Wierzbicy, Specjalnego Ośrodka Szklono – Wychowawczego w Hucie koło Lipska, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z Radomia, szkół specjalnych i integracyjnych w Radomiu i Pionkach oraz stowarzyszeń Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Radomiu.

Zawodnicy mieli do wyboru szereg konkurencji sportowo-rekreacyjnych, m.in.: rzut woreczkiem do kosza, strzały na bramkę, rzuty osobiste do kosza, bieg w wózkach, czy rzut ringo na palik - mówią podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Jedlanki Starej:

Jednak najważniejszym punktem imprezy okazała się ceremonia wręczenia medali i nagród. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, medal i nagrodę. Radości nie było końca. Po zakończeniu zmagań sportowych zawodnicy i ich opiekunowie wzięli udział w dyskotece.

Wśród gości znaleźli się m.in. dyrektor PSSE w Radomiu Lucyna Wiśniewska, członek zarządu powiatu radomskiego Zdzisław Mroczkowski, dyr. Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie Daniel Rogala:

Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew Dariusza Piątka.

Zapraszamy do nas: