Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska
Radio Plus Radom /SPORT/XVII Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Sport w Radomiu.

XVII Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

08 październik 2019 / Tekst

Ok. 200 zawodników przyjechało w niedzielę do Skaryszewa, by wziąć udział w XVII Regionalnej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych - impreza, to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także okazja do integracji i spotkań osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością.

XVII Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

Goście i w tym roku nie zawiedli - w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Skaryszewie spotkali się niepełnosprawni i ich opiekunowie, by w duchu sportowej rywalizacji poznać się i zintegrować, pokazać, jak wspaniale potrafią się bawić, zmagać ze swoimi słabościami. Każdy wyszedł z nagrodą i pamiątkowym medalem.

- Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych na stałe zagościła w świadomości nie tylko mieszkańców Skaryszewa, ale także gości z całego regionu - mówi prezes stowarzyszenia niepełnosprawnych Providentiae Dei Bożena Kowalczyk:

W imprezie każdego roku uczestniczy ok. 200 osób, w tym podopieczni placówek aktywizujących zawodowo i społecznie osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie, wolontariusze z Domu Pomocy Społecznej z Jedlanki Starej i Wierzbicy, Specjalnego Ośrodka Szklono – Wychowawczego w Hucie koło Lipska, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z Radomia, szkół specjalnych i integracyjnych w Radomiu i Pionkach oraz stowarzyszeń Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Radomiu.

Zawodnicy mieli do wyboru szereg konkurencji sportowo-rekreacyjnych, m.in.: rzut woreczkiem do kosza, strzały na bramkę, rzuty osobiste do kosza, bieg w wózkach, czy rzut ringo na palik - mówią podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Jedlanki Starej:

Jednak najważniejszym punktem imprezy okazała się ceremonia wręczenia medali i nagród. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, medal i nagrodę. Radości nie było końca. Po zakończeniu zmagań sportowych zawodnicy i ich opiekunowie wzięli udział w dyskotece.

Wśród gości znaleźli się m.in. dyrektor PSSE w Radomiu Lucyna Wiśniewska, członek zarządu powiatu radomskiego Zdzisław Mroczkowski, dyr. Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie Daniel Rogala:

Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew Dariusza Piątka.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY