Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: 24 maj 2020

SPORT

Memoriał Szachowy im. rotmistrza W. Pileckiego

wtorek, 08 października 2019 10:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

Przez szachy do patriotyzmu i od patriotyzmu do szachów

Weź udział w turnieju szachowym. 25 października odbędzie się w Radomiu Memoriał Szachowy im. rotmistrza W. Pileckiego

  1. Celem turnieju jest:
  2. Popularyzowanie szachów wśród młodzieży radomskich szkół ponadgimnazjalnych.
  3. Integracja i sportowa rywalizacja.
  4. Motywacja do udziału w turniejach i zawodach organizowanych przez miasto Radom.
  1. Popularyzowanie zapomnianych ważnych postaciach historycznych w życiu naszego narodu.
  2. Promocja kampanii społecznej „„PRZEZ SZACHY DO PATRIOTYZMU I OD PATRIOTYZMU DO SZACHÓW

III. Organizatorzy:

Organizatorem jest Zespół  Szkół Samochodowych w Radomiu przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „ROSZADA” i Akademią Szachową Marka Niedźwieckiego.

  1. Termin: Turniej zostanie rozegrany 25.10.2019 r. tj. w piątek: godz. 11.00 – 11.15 weryfikacja zgłoszeń, 11.15-11.30 odprawa techniczna, 11.30 - 11.45 uroczystość otwarcia memoriału, 11.45 - 14.00 rozegranie 5 rund, 14.00 - 14.45 uroczystość zakończenia Memoriału.

V. Miejsce: Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu

  1. Zgłoszenia:

W turnieju może uczestniczyć reprezentacja szkoły złożona z ok. 10 osób (skład mieszany). Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 23.10.2019 r.W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły, nazwiska i imiona reprezentacji wraz z dokładną datą urodzenia, posiadaną kategorią szachową. Skład reprezentacji należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz do wiadomości: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem: Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu: 48 362-31-86. Do dnia 24.10.2019 r. do godziny 22.00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. można dokonywać korekt listy zgłoszeń. Osoba do kontaktu w sprawie mistrzostw: Pan Marek Niedźwiecki- 507-43-40-79.

VII. System rozgrywek:

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund po 10 minut dla zawodnika. Dopuszcza się inny system rozgrywek i wybór ilości rund w zależności od ilości zgłoszeń.

W klasyfikacji drużynowej liczą się wyniki 4 najlepszych reprezentantów z danej szkoły.

VIII. Nagrody:

Zwycięzcy otrzymają puchary i medale (klasyfikacja indywidualna). Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy. Ponadto spośród wszystkich osób obecnych na zakończeniu turnieju (również kibiców i opiekunów) zostanie rozlosowana książka „O naśladowaniu Chrystusa”, której autorem jest Tomasz a' Kempis (Jego córka tak wspomina: ”… Na jednym z ostatnich posiedzeń, gdy już było wiadomo, że zginie, Ojciec dał mamie mały metalowy grzebyk i powiedział, żeby koniecznie kupiła książkę Tomasza á Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”. Chciał, żeby mama codziennie czytała nam fragmenty tej cudownej książeczki. „To ci da siłę” – powiedział do niej. Bardzo sobie cenię tę książeczkę i przez cały czas ją czytam. Jest to także testament dla mnie...)”.

  1. Pozostałe przepisy:

W turnieju obowiązują przepisy gry FIDE według aktualnego kodeksu Polskiego Związku Szachowego. O kolejności zajętych miejsc decydują zdobyte punkty. W przypadku równej ilości punktów o wyższym  miejscu decyduje punktacja dodatkowa według następującej kolejności:

- skrócony Buchholz,

- pełny Buchholz,

- progress,

- większa liczba zwycięstw w całym turnieju,

- większa liczba zwycięstw czarnym kolorem bierek,

- losowanie.

  1. Inne:

 

- wszyscy chętni do gry muszą posiadać dokument przynależności do szkoły,

- należy posiadać obuwie na zmianę,

- organizator zastrzega sobie prawo do dokonania zmian w regulaminie zawodów z przyczyn obiektywnych.

 

Zapraszamy do nas: