Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

4 medale kadetów na pucharze Polski

poniedziałek, 05 marca 2018 15:42 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

W Warszawie odbył się I Puchar Polski Kadetów a jednocześnie Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wystartowało 13 zawodników „ Olimpijczyka", którzy zdobyli łącznie 4 medale: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

W klasyfikacji drużynowej RCSZ,,OLIMPIJCZYK" zajął II miejsce. W zapasach w stylu klasycznym do lat 17 wygrał MKZ UNIA Racibórz. Na miejscu III ZKS GRANICA Gdańsk.

Medalistami Pucharu Polski Kadetów w kat. wagowej 65 kg zostali: I miejsce Oskar Piątek z RCSZ OLIMPIJCZYK Radom, II miejsce Sebastian Szymczyk z PTC Pabianice, III ex aequo miejsce Jakub Podolec z WKS ŚLĄSK Wrocław i Igor Gmitrasiuk z AKS Piotrków Trybunalski.

W kategorii wagowej 71 kg złoty krążek zawisł na szyi Konrada Kozłowskiego z RCSZ Olimpijczyk Radom, srebrny Jakuba Pietrzyka z KS SOBIESKI Poznań i brązowy ex aequo na Islama Alieva z KS AZS - AWF Warszawa i Krzysztofa Praska z MKZ UNIA Racibórz.

W zawodach wzięło udział łącznie 256 zawodników z 50 klubów z Polski.