Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Runda wstępna - Radomiak górą

niedziela, 16 lipca 2017 09:22 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 3:1 dla Radomiaka zakończył się wyjazdowy mecz rundy wstępnej Pucharu Polski. Zieloni pokonali III-ligową Wdę Świecie.

Dla Radomiaka zwycięstwo oznacza awans do 1/32 finału.

Spotkanie od początku zdominowali Zieloni. Już w 17. minucie okazję na zdobycie pierwszego gola w spotkaniu miał Simon Colina, jednak przestrzelił z pola karnego Wdy po dobrym podaniu od Karola Hodowanego. Na kolejną akcję nie trzeba było długo czekać. W 25. minucie Damian Jakubik wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Leandro.

W 48. minucie sędzia uznał, że Karol Hodowany popełnił przewinienie we własnym polu karnym i podyktował "11" dla Wdy. Gospodarze nie wykorzystali szansy. 64. minuta to trzeci już rzut karny. Tym razem zawodnicy Wdy postarali się i do remisu doprowadził   Dawid Retlewski.Można powiedzieć, że zawodnicy grali gol za gol. W 70. minucie drugą bramkę dla Radomiaka zdobył Matthieu Bemba. Tuż przed zakończeniem spotkania czerwoną kartę za niesportowe zachowanie zobaczył Maciej Świdzikowski. Zieloni dawali z siebie wszystko dosłownie do ostatniej chwili meczu. W 90. minucie doskonałej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Cupriak, jednak ostatnią bramkę spotkania strzelił Peter Mazan.

W sobotę, 22 lipca Zieloni podejmą I-ligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Będzie to mecz w ramach w ramach 1/32 finału Pucharu Polski.

Wda Świecie - Radomiak Radom 1:3: (Leandro 26' (k), Bemba 70', Mazan 90' - Retlewski 64')

Wda: Murawski - Kocieniewski, Retlewski, Maliszewski, Kiełpiński, Wietrzykowski Damian, Wenerski, Szczukowski, Witucki, Wietrzykowski Dawid, Siekirka

Radomiak: Gostomski - Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Hodowany, Agu, Bemba, Colina (60' Mazan), Brągiel (84' Filipowicz), Leandro (63' Stanisławski), Cupriak

żółte kartki: Kiełpiński, Witucki - Klabnik, Jakubik, Hodowany

czerwone kartki: Świdzikowski

sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)