Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

SPORT

Radomiak ma licencję na 1. ligę, ale czy w niej zagra?

wtorek, 20 czerwca 2017 18:28 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Komisja Licencyjna PZPN przyznała dziś Radomiakowi licencję na grę w 1. lidze. W piątek powinniśmy dowiedzieć się, czy „Zieloni” zagrają na zapleczu ekstraklasy i czy w dalszym ciągu trenerem będzie Robert Podoliński.

Mimo dotkliwej porażki w meczach barażowych z Bytovią Bytów, Radomiak wciąż może w przyszłym sezonie zagrać w pierwszej lidze. Jak już informowaliśmy, licencji na grę na zapleczu ekstraklasy wciąż nie otrzymały Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn. W przypadku negatywnej decyzji Komisji Licencyjnej PZPN do pierwszej ligi awansują piłkarze Radomiaka.

Decyzja w sprawie Ruchu Chorzów miała być podjęta na dzisiejszym posiedzeniu. Tak się jednak nie stało, bo na prośbę Janusza Patermana, prezesa klubu, termin został przesunięty na 23 czerwca. Przypomnijmy, że to już kolejne odroczenie w tej sprawie, ponieważ decyzja miała zapaść 13 czerwca. Również 23 czerwca zbierze się Komisja Odwoławcza, która rozpatrzy wniosek Stomilu Olsztyn.

Co ciekawe, i warte podkreślenia, na dzisiejszym posiedzeniu komisji licencję na grę w pierwszej lidze dostał... Radomiak. Jeśli „Zielonym” uda się wskoczyć na miejsce Ruchu Chorzów lub Stomilu Olsztyn, to klub zostanie objęty nadzorem infrastrukturalnym.

W piątek rozstrzygną się również losy trenera Roberta Podolińskiego. W niedzielę na fanpejdżu na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis, że konferencja po meczu z Bytovią była jego ostatnią. Oficjalnego komunikatu klubu w tej sprawie jeszcze nie ma, ale decyzja ma zostać podjęta 23 czerwca.