Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Radomiak oddala się od bezpośredniego awansu

sobota, 13 maj 2017 23:08 / Autor: Michał Kaczor

Tylko jeden punkt przywieźli piłkarze Radomiaka z Poznania. "Zieloni" zremisowali z miejscową Wartą 1:1. Szanse na bezpośredni awans do pierwszej ligi są już tylko teoretyczne.

Przed meczem z Wartą Poznań piłkarze Radomiaka wiedzieli, że jeżeli chcą awansować do pierwszej ligi bez baraży, to muszą wygrywać i liczyć na potknięcia Puszczy Niepołomice. W dzisiejszym meczu wydawało się, że „Zieloni” przywiozą z Poznania trzy punkty, ale w doliczonym czasie gry gospodarze wyrównali.

Mecz rozgrywany był na bardzo nierównym boisku w Poznaniu. Piłka nierzadko podskakiwała i zmieniała tor lotu przez dziury w murawie. W pierwszej połowie Radomiak przeważał, ale od początku sporo było niedokładności w grze. Sytuacji było jak na lekarstwo i na przerwę piłkarze zeszłi z bezbramkowym remisem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Warta Poznań. W 48. minucie rzut wolny i po strzale jednego z zawodników gospodarzy piłka minimalnie minęła słupek bramki Adriana Szadego. W 51. minucie Warta miała kolejną sytuację, ale obrońcom Radomiaka udało się zablokować strzał. Kiedy wydawało się, że gospodarze lada moment udokumentują przewagę bramką, sędzia podyktował rzut karny dla Radomiaka. Faulowany Leandro sam wykonał „jedenastkę”. W swoim stylu strzelił mocno w środek i „Zieloni” prowadzili 1:0. Do 90. minuty obie drużyny stwarzały sytuacje, ale wynik pozostawał bez zmian... aż do 92. minuty. Z rzutu wolnego strzelał Łukasz Białożyt, piłka poleciała w samo okienko bramki i 1:1.

Swój mecz wygrała Puszcza Niepołomice, która powiększyła przewagę nad Radomiakiem do 6 punktów. Do końca sezonu zostały 4 kolejki. „Zieloni” mają 7 punktów przewagi nad 5. w tabeli Siarką Tarnobrzeg. Baraże coraz bliżej...

Dla porządku przypomnijmy, że baraże o pierwszą ligę zostaną rozegrane 11 i 18 czerwca.

Warta Poznań - Radomiak Radom 1:1 (0:0)

(Leandro 55' (k) - Białożyt 90')

Warta: Laskowski - Chromiński, Kieliba, Dejewski, Fiedosewicz, Laskowski, Białożyt, Cywiński (80' Brzostowski), Goździk (85' Onsorge), Ciarkowski, Broź (74' Siwek)

Radomiak: Szady - Spychała, Grudniewski, Kościelny, Sulkowski, Bemba (89' Filipowicz), Kwiek, Tarnowski, Brągiel (55' Stanisławski), Leandro (69' Agu), Stąporski (76' Stanisławski)